שתף קטע נבחר

השלג בירושלים ובגוש עציון "מחמם את הלב"

בירושלים השלג הקל שירד בשעות הלילה נמס עם אור ראשון, אך בגוש-עציון זכו התושבים להתעורר לבוקר לבן. "אמנם לא הכמות של החרמון, אבל אלו כמה סנטימטרים מכובדים שמחממים את הלב", סיפר תלמיד ישיבה באלון-שבות

קצת נחת גם לתושבי ירושלים וסביבתה. מי שנשאר ער הלילה (יום ב') בירושלים וגוש עציון זכה לצפות בשלג קל - שהפתיע והגיע גם להרי המרכז. מעיריית ירושלים נמסר, כי בבירה נערם השלג לגובה של כ-2 ס"מ וכוחות החירום יצאו לשטח.

 

 

טרקטורים ומשאיות לפיזור מלח עבדו על הצירים בשכונת גילה, בית וגן וציר בית החולים הדסה עין-כרם. המוקד העירוני הופעל במתכונת מתוגברת. הבוקר ב-5:15 התקיימה בעירייה הערכת מצב. לאור העובדה כי השלג הפשיר העירייה חזרה לשגרה.


שלג בי-ם (צילום: האגף לחירום ובטחון-עיריית ירושלים)

 

גם בגוש-עציון ירד שלג, שלא נמס עם אור ראשון. "אתמול היו דיווחים שאולי - אולי יירד שלג. היינו סקפטיים, אך הבוקר קמנו בשמחה גדולה כשהכול לבן מסביב. זו אמנם לא הכמות של החרמון, אבל אלו כמה סנטימטרים מכובדים שמחממים את הלב", אמר ל-ynet איציק פורר, תלמיד ישיבת ההסדר "הר עציון" שאלון-שבות.

 

פורר, תלמיד שנה ה' בישיבה, סיפר כי בשנתיים האחרונות לא ירד שלג באזור, בניגוד לשנים קודמות. "אנו טיפה יותר גבוהים מירושלים, ומקווים שזו רק ההתחלה של חורף מושלג שבדרך. זה עשה לנו את הבוקר, בהמשך היום נצא לשחק ולעשות קצת כיף".

 

בוקר לבן בגוש-עציון. "העיקר שהשלג הגיע"

 

גם יצחק, אב לשלושה ותושב נווה דניאל שבגוש עציון, לא הסתיר

 את התרגשותו, למרות שזכה לראות לא מעט ימי שלג בעשר השנים בהן הוא מתגורר באזור. "סוף-סוף קורה פה משהו שמדווחים עליו. השלג פוקד את כל האזור", סיפר יצחק. גם הוא הופתע: "בלילה לא האמנו שזה יקרה, שכן אמרו שיש סיכוי קלוש ביותר. העיקר שהוא הגיע. שלחנו את הילדים באיחור לבית הספר, נתנו להם לשחק, זו הייתה הפתעה נעימה ביותר".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לבן הלילה בירושלים
צילום: האגף לחירום ובטחון-עיריית ירושלים
לבן הבוקר בנווה-דניאל
מומלצים