שתף קטע נבחר

חיסול הסוכנים: המפכ"ל העיד אצל מבקר המדינה

במסגרת הבדיקה שעורך המבקר על תפקודו של ניצב יוחנן דנינו, הגיע המפכ"ל להעיד במשרדי המבקר. רנ"צ כהן שימש מפקד מחוז מרכז כאשר חוסלו שני סוכנים על-ידי עבריינים

מפכ"ל המשטרה, רב ניצב דודי כהן, הגיע הבוקר (יום ב') למשרד מבקר המדינה, מיכה לינדנשטראוס, בחיפה כדי להעיד בפרשת חיסול הסוכנים הסמויים, במסגרת הבדיקה שעורך המבקר על תפקודו של ניצב יוחנן דנינו. היועץ המשפטי לממשלה הורה לשר לביטחון פנים להמתין עם מינוי המפכ"ל הבא עד אשר תסתיים הבדיקה של מבקר המדינה בפרשה.

 

רב-ניצב כהן אמר, כשיצא ממשרדי המבקר: "אני סומך על מבקר המדינה, שיגיע לחקר האמת. קיים פער רב בין הפרסומים בנושא לבין העובדות בפועל".

 

בתקופה שבה דנינו כיהן כראש אגף החקירות והמודיעין של המשטרה, חוסלו שני סוכנים על-ידי עבריינים. המפכ"ל כהן שימש באותה תקופה בה חוסלו הסוכנים כמפקד מחוז מרכז ועל כן עדותו חשובה. גורמים במשטרה אמרו כי המפכ"ל לא התרגש מהזימון, שכן חומרים שאותם בודק המבקר היו מונחים אצלו כבר לפני שלוש שנים.

 

במקביל, אמור להגיע למשרדי המבקר ניצב-משנה בדימוס ישראל אברבנל, שכיהן בשעתו בתפקיד בכיר באגף החקירות והמודיעין של המשטרה. הוא היה זה "שפוצץ" את פרשת

חיסול הסוכנים, במכתב חריף ששלח לפני כארבע שנים לשר לבטחון פנים דאז, אבי דיכטר.

 

אברבנל טען אז כי עבודה רשלנית של המשטרה היא שגרמה למות הסוכנים, ודנינו כראש אגף החקירות והמודיעין של המשטרה הוא הנושא באחריות. בא כוחו של אברבנל, עו"ד פנחס פישלר, אמר: "אכן ישראל קיבל זימון ממשרד המבקר. אנחנו שמחים שהטענות שלו נבדקות בצורה יסודית, והוא ישתף פעולה ככל שידרש".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
כהן. לא התרגש מהזימון
צילום: עופר עמרם
לינדנשטראוס. מינוי המפכ"ל מחכה לו
צילום: גיל יוחנן
דנינו. אחראי לרשלנות?
צילום: נועם מושקוביץ
מומלצים