שתף קטע נבחר

השרים יגבשו עמדה? הכנסת תדון בפיצוי לטורקים

בעוד שבממשלה מתווכחים האם יש לפצות את נפגעי המשט הטורקי, יאלצו ביום רביעי נציגיה לחשוף מהי עמדת ישראל בעניין בדיון בכנסת

חברי הממשלה עוד מתווכחים ביניהם אם להתנצל לפני משפחות הרוגי הקרב על המרמרה ולשקם את היחסים עם טורקיה, אולם נראה שהמבוכה תתעצם ממש בקרוב, כשהכנסת תקיים דיון בשאלה: האם לשלם פיצויים למשפחות ההרוגים הטורקים. נשיאות הכנסת אישרה בצהריים (יום ב') לערוך דיון בנושא.

 

משלוח סיוע הכיבוי הטורקי לשריפה בכרמל, איפשר התקדמות בערוץ

 הידברות שקט בין שתי המדינות. בירושלים רוצים לסיים את העימות, שבמהלכו הורד דרג היחסים בין שתי המדינות.

 

בערוץ זה נידונה גם התביעה הטורקית להתנצלות ישראלית, כמו גם למתן פיצויים לתשעת ההרוגים על המרמרה ועשרות הפצועים, שנפגעו במהלך ההשתלטות של לוחמי השייטת על הספינה. 

 

התביעה הטורקית מקוממת חברי כנסת ואישי ציבור בישראל. אחד המתנגדים, סגן יו"ר הכנסת דני דנון מהליכוד, תבע היום בישיבת הנשיאות להעלות את הנושא לסדר היום. דנון אמר: "לא ייתכן שמדינת ישראל תפצה טרוריסטים, שפגעו בלוחמי השייטת. פיצוי שכזה מהווה כניעה לטרור ומהווה מוטיבציה לפיגועים עתידיים. אני בטוח שתשובת הממשלה להצעה לסדר שאעלה - תהיה שאין בכוונת ישראל לפצות את אותם טרוריסטים".

 

יו"ר הקואליציה, זאב אלקין מהליכוד, המשתתף בדיונים של נשיאות הכנסת, אך אינו בעל זכות הצבעה, אמר שהממשלה טרם החליטה עדיין בסוגיה של תשלום הפיצויים וההתנצלות שתובעים הטורקים, ועדיין לא הביעה את עמדתה.

 

בישיבת מליאת הכנסת ביום רביעי יעלה דנון את ההצעה לסדר, והממשלה תאלץ להציג את עמדתה בנושא. טרם התקבלה התייחסות הממשלה לדיון הצפוי.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ההשתלטות על המרמרה
צילום: דובר צה"ל
מומלצים