שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  בשל עיכוב במשכורות: עיצומים ביידישפיל
  מזה כחודשיים מתקשה התיאטרון לעמוד בתשלומים לשחקנים, עובדים ונותני שירותים. כאקט של מחאה מצד השחקנים והעובדים, הופסקו החזרות על הפקה החדשה של התיאטרון

  מזה כחודשיים מתקשה תיאטרון היידישפיל לעמוד בתשלומים לשחקנים, עובדים ונותני שירותים - זאת בעקבות בעיית תזרים מזומנים שהתעוררה בשל מחלוקת שנתגלעה בין התיאטרון למשרדי האוצר והתרבות בכל הנוגע לגובה ההחזרים בגין הנחות לאזרחים ותיקים. כאקט של מחאה, החליטו היום (ב') שחקני התיאטרון להפסיק את החזרות על ההפקה המוזיקלית החדשה "כוכבים נוצצים", שאמורה לעלות בבכורה בסוף החודש בבימויו של יצחק שאולי.

   

  שלא לייחוס אומרים היום שחקנים ועובדים ביידישפיל ל-ynet: "היידישפיל בשבילנו הוא בית, אבל גם שחקנים צריכים ללכת למכולת ולשלם שכר דירה וחשבונות. מדובר בסחבת שיטתית שנמשכת חודשים. עיכובי שכר החלו כבר לפני חמישה חודשים, אבל כעת זהו החודש השני שהמשכורת לא נכנסת".

   

  בתיאטרון אומרים עוד כי למרות המצב הקשה וההתמודדויות היומיומיות, ההצגות ממשיכות כסדרן - אך מבקשים להדגיש כי מבחינה כלכלית, הן השחקנים והן העובדים הגיעו לקצה גבול היכולת. "הפסקת החזרות היום היתה יזומה, פשוט לא הותירו בידינו ברירה", אומרים השחקנים והעובדים. "אנחנו מקווים שמישהו במשרדי האוצר והתרבות יתעורר ויעזור לנו".

   

  בניגוד לתיאטראות הרפרטוארים הנתמכים בישראל - שזוכים להחזר בגובה של 10% מהכנסותיהם העצמיות בעבור הנחות לאזרחים ותיקים - בשל ייחודו של היידישפיל, אשר פונה בעיקרו לאוכלוסיה הזכאית להנחה זו, קיבל התיאטרון עד לשנת 2007 החזר בגובה של 50% מכלל הכנסותיו העצמיות.

   

  ב-2007 החליטו משרדי התרבות והאוצר להעלות את היקף ההחזר ל-80% מכלל ההכנסות העצמיות של תיאטרון היידישפיל. הגידול נשמר גם בשנות התקציב 2008-2009. בעקבות ביקורת שנעשתה השנה על ידי משרד החשב הכללי באוצר, הוחלט להשיב את היקף ההחזרים המוענק ליידישפיל ל-50%, שערכם הכספי נאמד בסכום של כמיליון שקלים. ההחלטה עוררה מחלוקת קשה בין הנהלת התיאטרון הנסמכת על הקצאה זו לקיום פעילותו.

   

  אליעזר לייזר, מנהלו האדמיניסטרטיבי של היידישפיל, אמר בתגובה: "זה נכון שיש עיכוב בהעברת הכספים ממשרד התרבות. מזה חודשים מעבירים לנו את

  הכספים שמגיעים לנו בטפטופים. הנושא בטיפול ועל פי הבטחת מנכ"לית המשרד אורלי פורמן והשרה לימור לבנת, זה עניין של ימים. בכל מקרה ההפקות שלנו ממשיכות להציג כמתוכנן".

   

  במשרד התרבות אומרים בתגובה: "המשך תפקודו ותפעולו של תיאטרון היידישפיל עומד בראש מעיינינו ואנו פועלים מול משרד האוצר על מנת שכל כספי התמיכה יועברו לתיאטרון בהקדם האפשרי".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: ז'ראר אלון
  מתוך הצגה של היידישפיל. ההפקות נמשכות כרגיל
  צילום: ז'ראר אלון
  לאתר ההטבות
  מומלצים