שתף קטע נבחר

היועמ"ש: למרות דו"ח המבקר, שמחון לא ייחקר

וינשטיין החליט לא לפתוח חקירה פלילית נגד שר החקלאות, למרות הדו"ח שקבע כי הוא סידר הטבות לעצמו ולקרוביו במסגרת הרפורמה בענף הלול

שר החקלאות יכול לנשום לרווחה. למרות דו"ח חמור של מבקר המדינה, מיכה לינדנשטראוס, החליט היועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, שלא לפתוח בחקירה פלילית בנוגע למעורבות שר החקלאות ופיתוח הכפר בנוגע לקידום הרפורמה בענף הלול. הוא הודיע על כך היום (ג') למשרד החקלאות.

 

בדו"ח מבקר המדינה 60ב', קבע לינדנשטראוס כי שמחון סייע לעצמו ולבני משפחתו לקבל הטבות, כשיזם ב-2006 רפורמה בענף הלול, שנועדה לעודד, באמצעות מתן מענקים מתקציב המדינה, להעביר את הלולים ממרכזי היישובים לאתרים שייקבעו בידי משרד החקלאות.

 

היועץ המשפטי לממשלה קבע, כי בהתחשב בעובדה שלשמחון מכסות לייצור ביצים והוא במעמד של "בן ממשיך" בנחלת הוריו בקיבוץ בצפון, היה עליו להצהיר בפני מבקר המדינה על עניינו האישי בענף הלול מיד עם תחילת עיסוקו ברפורמה, ולקבל חוות דעת מהיועץ המשפטי לממשלה.

 

וינשטיין קבע, כי "בהשוואה לכלל ההטבות הכלולות ברפורמה, לא ניתן לומר כי ההטבה אשר ממנה עתיד היה השר שמחון ליהנות מהווה רכיב דומיננטי ברפורמה. לפיכך, עוצמת האינטרס האישי של השר ברפורמה נמוכה יחסית".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שמחון. היה צריך לקבל חוות דעת
צילום: גיל יוחנן
מומלצים