שתף קטע נבחר

בונים במזרח ירושלים: שכונה יהודית ליד הישיבה

כמעט שנה אחרי קבלת האישור לבניית 24 יחידות דיור סמוך לישיבת "בית אורות", דחפורים החלו לעלות על השטח. השכונה החדשה מיועדת למשפחות האברכים, הלומדים בישיבתת ההסדר. ארה"ב ואירופה צפויות לגנות

קובעים עובדות בשטח: החלה הבנייה בישיבת בית אורות שבמזרח ירושלים. הבוקר (יום ד'), עלו דחפורים על הקרקע שברכס הר הזיתים סמוך לאוניברסיטה העברית בהר הצופים, במטרה לבנות שכונה יהודית חדשה שתהוו הרחבה לישיבת הקיימת במקום. הישיבה קרויה על שם משפחתו של ארווין מוסקוביץ', המשמש פטרון לרכישת אדמות במטרה "לייהד" את במזרח העיר.

 

בתחילת השנה, העניקה הועדה המקומית לתכנון ובנייה בירושלים אישור לבנייתן של 24 יחידות הדיור, ובשבוע שעבר אישררה את החלטתה ונתנה אור ירוק לבנייה, שהחלה הבוקר. ההקפאה אמנם הסתיימה, אך הבנייה צפויה בכל מקרה להביא לגינויים חריפים מצד ארצות-הברית ואירופה.

 

באתר הבית של ישיבת "בית אורות" פרסמו את הדברים, וציינו כי מדובר "בהקמתן של 18 יחידות דיור במסגרת בנייתם של שלושה מבנים בני שלוש קומות". לדבריהם, "יחידות אלו מיועדות למשפחות האברכים הלומדים בישיבת ההסדר ולצורך התפתחות הקריה החינוכית במקום". מקימי האתר העריכו כי הבנייה תימשך כשנה.

 

ראש ישיבת בית אורות, הרב דני אייזק, אמר אחרי תחילת עבודות הבנייה: "אנו שמחים ונרגשים להתחיל בבניית השכונה החדשה המבטאת את חיזוק אחיזתנו בירושלים השלמה והמאוחדת, ואת העובדה כי ירושלים היא ביתו של כל יהודי בארץ ובעולם".

 

מנכ"ל הישיבה, שלמה צוויקלר: "השכונה החדשה תהווה עוגן מרכזי לחיבור כל חלקי ירושלים יחד. לחבר את הציבור הרחב לחלקיה העתיקים של ירושלים, רכס הר הזיתים והר הצופים הינה מטרה העומדת לנגד עיני ישיבת בית אורות ובניית השכונה החדשה תהווה מנוף משמעותי לקידום יעד זה".

 

מעיריית ירושלים נמסר בתגובה: "עמדת ממשלת ישראל ועיריית ירושלים לא השתנתה ב-40 השנים האחרונות וכידוע, אין הקפאה בירושלים. עיריית ירושלים ממשיכה לאשר תוכניות בכל חלקי העיר הן ליהודים והן לערבים, על-פי תוכנית המתאר.

 

בעירייה הדגישו כי "בנייה חדשה בירושלים היא הכרחית להתפתחות העיר ולמתן אפשרות לצעירים וסטודנטים לגור ולרכוש בה דירה. חשוב לציין כי היתר הבנייה ניתן מתוקף תב"ע מאושרת על-פי חוק. הוועדה המקומית מחויבת על-פי החוק לדון בכל תוכנית המוגשת אליה ולבדוק את התאמתה לחוק והיא אינה מוסכמת ואינה בודקת את מין, דת וגזע מגיש התוכנית", הבהירו.

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים