שתף קטע נבחר

לבנון: פירקנו מתקני ריגול ישראליים שהונחו בהר

כשבועיים לאחר שצבא לבנון הודיע כי פנה לאו"ם בנוגע לפריסת ציוד ריגול בדרום המדינה, הוא פירק שני מתקנים שהוטמנו לטענתו על ידי ישראל בהרים הצופים על ביירות. המתקנים הכילו אמצעי קבלה ושליחת אותות, וניתן לשלוט בהם מרחוק

בעת שלבנון מתכוננת לסערת פרסום דו"ח רצח ראש ממשלתה בעבר, רפיק אל-חרירי, הודיע היום צבא לבנון כי פירק מתקני ריגול ישראליים שהוטמנו בהרים. מוקדם יותר החודש פנו הלבנונים למועצת הביטחון והתלוננו כי ישראל הניחה ציוד ריגול בדרום המדינה.

 

לטענת צבא לבנון, שני אמצעי הריגול והצילום הוטמנו ברכסי ההרים ג'בל סנין וג'בל ברוך, שצופים על הבירה ביירות. המהלך התבצע על בסיס מידע שהתקבל מחיזבאללה - הארגון שצפוי להיות מואשם בפרשת רצח חרירי.


בין הרים ובין סלעים מוטמנים המתקנים (צילום: AP)

 

לפי הדיווח, המתקן בג'בל סנין הכיל אמצעי ראייה, קבלה ושליחת אותות, וניתן לשלוט בו מרחוק. הלבנונים מסרו כי מדובר באמצעי מתקדם שהוטמן באזור מבודד בסלעים יבשים, דבר אשר הקשה את איתורו.

 

רק לפני כשבועיים פנתה לבנון למועצת הביטחון של האו"ם והגישה תלונה נגד ישראל, בטענה לפריסת ציוד ריגול בדרום המדינה. "בליל שישי סמוך לחצות, הצבא הישראלי גרם לפיצוץ ציוד ריגול בשלט רחוק וגרם לפציעתם של שני בני אדם באורח קל", נכתב בהודעת צבא ללבנון. "מדובר בציוד שהוצב מחוץ לכפר סלם, לא הרחק מצור". הוא לא מסר פרטים על אופי הציוד שהושמד.

 

בשבוע שעבר פורסם באתר ההדלפות "ויקיליקס" כי שלטונות לבנון נדהמו לגלות שלא רק ישראל מאזינה למתרחש במדינה. בפברואר 2008 הם חשפו רשת תקשורת סודית שפרסה איראן בכל רחבי המדינה לטובת חיזבאללה. הגילוי עורר מתיחות רבה בין השלטון המרכזי ובין חיזבאללה, שאף הדרדר לכדי עימותים גלויים ברחובות ביירות.

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ניתן לשליטה מרחוק. מתקן הריגול
צילום: AP
צפה על ביירות
צילום: AP
מומלצים