שתף קטע נבחר

חמאס לאונר"א: אל תקחו ילדים למוזיאון השואה

סוכנות הפליטים של האו"ם מבקשת להטיס תלמידים מצטיינים מעזה לארצות-הברית, בחמאס מאשימים: "זו השחתה מוסרית. די להם בסבל שגורמים הכובשים היהודים"

בחמאס גינו הערב (שבת) בחריפות את האו"ם, על-רקע כוונת סוכנות הסיוע לפליטים הפלסטינים (אונר"א) להביא צעירים מרצועת עזה לסיור במוזיאון השואה בוושינגטון, במסגרת משלחת של תלמידים מצטיינים לארצות-הברית. "זו פעולה חשודה", קבעו בארגון.

 

בהודעה מטעם הארגון, קראו בחמאס לאחראים על הנושא באונר"א לבטל את התוכנית ולרשות הפלסטינית להתייצב לימנם ולנקוט "עמדה לאומית למען הפסקת ההשחתה המוסרית של צעירי פלסטין הנעלים".

 

בהודעה נכתב כי "הסיורים בנושא זכויות האדם שאונר"א מארגנת בחו"ל, ובמיוחד בעיר ניו-יורק,

כוללים ביקורים במוזיאון השואה ובאתר שבו עמדו מגדלי התאומים. פקידי אונר"א הציגו הסברים על השואה וביטאו בהם אמפתיה לעם היהודי בשל מה שקרה לו. על אונר"א להתרכז בחומר הלימוד הנוגע לזכויות הפליטים הפלסטינים, מבלי לעסוק בנרדפים בשאר חלקי העולם".

 

בחמאס האשימו כי "זכרונם של ילדי עזה אינו יכול לשאת את סבלם של כל הנרדפים ברחבי העולם. די בסבל שגורמים להם הכובשים היהודים. פרט לכך, אין לארצות-הברית כל קשר לזכויות אדם, שכן היא מפרה אותן מדי יום בכל רחבי העולם ואפילו בשטחה שלה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מוזיאון השואה בוושינגטון. לא בבית ספרם?
צילום: Max Reid, USHMM Photo Archives
מומלצים