שתף קטע נבחר

חיפושים אחר חברתה של הנדקרת; חשש לחטיפה

אחרי שמדריכת הטיולים נמצאה כפותה ודקורה, היא סיפרה שנמלטה משני ערבים שתקפו אותה ואת חברתה. "הפצועה נתנה לנו תיאור ולפיו אנחנו עורכים את הסריקות", אמר מפקד מחוז ירושלים. מאות אנשי ביטחון ומתנדבים מחפשים, ומצאו את הזירה עם הדם. צה"ל הקים מחסומים

מה עלה בגורל מטיילת נוספת? זמן קצר אחרי שמדריכת תיירים בת 46 נמצאה כשהיא כפותה ופצועה קשה באזור בית שמש, אמר הערב (שבת) מפקד מחוז ירושלים במשטרה, ניצב אהרון פרנקו, כי כוחות הביטחון עורכים חיפושים אחר חברתה שמוגדרת נעדרת. למרות שהמשטרה מתבססת רק על עדות הפצועה, נבדק גם חשד לחטיפה.

 

"הבחורה הייתה נסערת, התקשתה לדבר ולדבר בהיגיון וסירבה לומר מעבר לשמה הפרטי וגילה פרטים נוספים", סיפרו ל-ynet עדי ראייה שהזמינו את מד"א ממושב מטע. "בגדיה היו מאובקים והיו עליהם סימני מאבק. היא שאלה את החובשים אם היא הולכת למות והם הסבירו לה שהיא לא הולכת למות ושיהיה בסדר".


גם חיילים משתתפים בסריקות (צילום: נועם מושקוביץ)

 

ניצב פרנקו, שאמר ששוחח גם הוא עם הפצועה, סיפר שלדבריה "הם יצאו לטיול בוואדי, כששני צעירים בני מיעוטים, לדבריה, דקרו אותה. היא הצליחה להימלט והגיעה לשתי משפחות במקום. אנחנו כאן מספר שעות, ומבצעים סריקות כדי לאתר את החברה של הנדקרת".

 

בהמשך אותרו כתמי דם וסימני מאבק בזירת האירוע. עם זאת, לא נמצאו עדיין עקבות שעשויים להוביל לנתיב הבריחה של התוקפים.


ניידות משטרה באזור שבו נמצאה המדריכה הכפותה (צילום: נועם מושקוביץ)

 

על זהותה של האשה שאותה מנסים הכוחות לאתר אמר פרנקו: "כרגע, אנחנו לא יודעים שום דבר לגביה. הפצועה נתנה לנו תיאור ולפיו אנחנו עורכים את הסריקות. גם על שני התוקפים אנחנו לא יודעים הרבה. יש לנו כרגע שתי משימות, גם לאתר את הנעדרת וגם לחקור".

 

הפצועה פונתה על-ידי מד"א ירושלים לבית החולים הדסה עין כרם בעיר, שם מסרו כי מצבה התייצב והיא ככל הנראה לא תזדקק לניתוח. עם זאת, היא שרויה במצב נפשי קשה.

 

"זיהינו עליה מספר דקירות שטחיות ודקירה משמעותית בבית החזה", אמר פרמדיק מד"א חגי ברטוב, שטיפל בה. "האשה התלוננה על כאבים בצלעות וקשיים בנשימה ופונתה על ידינו במצב יציב".


גם מתנדבים וכלבנים מחפשים (צילום: נועם מושקוביץ)

 

לפי המידע שהצטבר עד כה, ביקרו מדריכת הטיולים וחברתה ביקב בר גיורא ואחר כך יצאו לטייל בסביבה. הן הותקפו כשעשו דרכן חזרה. "הצלחנו לקבל את תיאור התוקפים ממדריכת הטיולים לפני שהיא הובהלה לבית החולים", אמר פרנקו. "הגדלנו את החיפושים לכל אזור היער". במסגרת החיפושים, כביש 375 בין מטע לצומת רוגלית נסגר לתנועה לשני הכיוונים.

 

צה"ל: לא היו סימנים לאירוע חבלני

בצה"ל עיבו כוחות בגזרה, וגם הפנו חיילים לסייע בחיפושים ובסריקות. הוקמו מחסומים בגזרת עציון והודק הבידוק הביטחוני במטרה לאתר כל ניסיון חשוד של מעבר מהשטחים לישראל.

 

מדובר בגזרה שאין בה גדר ביטחון, אלא מכשול בלבד, שעשוי לאפשר מעבר קל יותר בין השטחים לישראל ולהפך. גורמים צבאיים ציינו כי לפי שעה צה"ל רק מסייע לכוחות המשטרה בסריקות,

 ומעבר לכך לא היו התרעות או סימנים המעידים על אירוע חבלני.

 

רם דותן, דובר יחידת חילוץ עציון, אמר שבאזור פועלים שבעה צוותים ובהם 21 מתנדבים "שסורקים רגלית ומתמקדים בחיפושים במעגל הקרוב למקום התקיפה, בסמוך ליישוב. המתנדבים נעזרים בכלבנים לאיתור עקבות".

 

שי ארבלי, מפקד יחידת הג'יפים של זק"א, סיפר על פעילות שבעה כלבנים, שניים מהם מתמחים באיתור כוחות וחמישה באיתור ניצולים חיים. כמו כן הגיעו עשרה מומחי זירות לאיתור וחיפוש נעדרים: "במקום פועלים 21 כלי רכב ובהם מעל 40 מתנדבים של יחידת הג'יפים".

 

בהכנת הכתבה השתתפו חנן גרינברג ורונן מדזיני
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ניצב פרנקו, הערב. סריקות נרחבות
צילום: נועם מושקוביץ
סביבות מושב מטע, הערב
צילום: נועם מושקוביץ
מומלצים