שתף קטע נבחר

הנעדרת לא נמצאה גם בלילה: "לא נראה טוב"

מאות שוטרים וחיילים סורקים בסיוע כלבים, מסוק ומזל"טים את הוואדיות באזור מושב מטע בניסיון לאתר את כריסטין לוגן, חברתה של מדריכת הטיולים שנמצא דקורה וכפותה. היא סיפרה שערבים תקפו אותן, ולפי הערכה הרקע לאומני. חשש מחטיפה או רצח

החיפושים אחר כריסטין לוגן, חברתה של מדריכת הטיולים קיי סוזן וילסון, שנמצאה אתמול (שבת) דקורה וכפותה בהרי ירושלים נמשכו אל תוך הלילה. כוחות הביטחון נפרשו באזור בצוותים גדולים, וסורקים את הוואדיות באזור. ההערכה האחרונה היא כי מדובר באירוע על רקע לאומני - שהסתיים, במקרה הטוב, בחטיפה. החשש הגדול הוא שנרצחה.

 

הצוותים סורקים מטר אחר מטר, כל בור ומערה במטרה להגיע לרמז - כמו פריט לבוש, סימני דם או עקבות. שיובילו לקצה חוט על מקום הימצאה של לוגן, אזרחית זרה. "המצב לא נראה טוב", אמר ל-ynet גורם במשטרה. "הבחורה נעדרת מאז 16:30 ויש חשש לחייה. אם היא הייתה בסדר היינו מוצאים אותה. כנראה שהיא לא בסדר או לא מסוגלת ליצור קשר. בבוקר תהיה הערכת מצב בחפ"ק המקומי, ויינתנו הנחיות להמשך החיפושים".


כתמי הדם. "לא הובילו לעקבות" (צילום: אוהד צויגנברג)

 

למאמצים לאתר את לוגן שותפים בין 300-400 שוטרים ומתנדבים, שאליהם הצטרפו לוחמי יחידות מיוחדות של צה"ל וכוחות מפיקוד העורף. מהאוויר מסייעים להם מסוק וכמה מזל"טים. הכוחות נעזרים גם בכלבים, פרשים ואמצעים נוספים. צה"ל הציב מחסומים והידק פיקוח על מעברים באזור, בין השטחים לישראל.

 

"מפכ"ל המשטרה ומפקדי מג"ב ומחוז ירושלים ערכו הלילה הערכת מצב", סיפר סגן-ניצב טל יצחקי, מפקד גדוד יהודה ואחראי על כוחות מג"ב באזור. "עד עכשיו, סרקנו כמה זירות. הראשונה הייתה ליד רכבה של הפצועה, שם נמצאו כתמי דם, שיערות וסימני מאבק. לצערי, הסימנים האלה לא הובילו לעקבות שיכולות להוביל אותנו לכיוונים שאליהם אולי ברחו התוקפים".

 

עדי ראייה שהיו מהראשונים שהבחינו בווילסון הפצועה בסביבות מושב מטע, סיפרו ל-ynet כי "היא הייתה נסערת, התקשתה לדבר ולדבר בהיגיון וסירבה לגלות לנו פרטים נוספים עליה מלבד שמה הפרטי. על הבגדים שלה היו סימני מאבק. היא שאלה את החובשים אם היא הולכת למות, והם הסבירו לה שיהיה בסדר".


מגששים באפלה. חיילים סורקים את אזור התקרית (צילום: נועם מושקוביץ)

 

וילסון טופלה במקום על-ידי צוות מד"א. "זיהינו על גופה כמה סימנים של דקירות שטחיות, לצד ודקירה משמעותית בבית החזה", סיפר הפרמדיק חגי ברטוב. "היא התלוננה על כאבים בצלעות וקשיים בנשימה". אחרי שהועברה לבית החולים הדסה עין כרם, מצבה הוגדר בינוני והיא לא נזקקה לניתוח.

 

הכלב נמצא בריא ושלם

חברים רבים פקדו את החדר בה אושפזה וילסון במחלקת טיפול נמרץ - התאוששות לב. החברים החליטו כי יישארו בבית החולים במהלך הלילה על מנת לתמוך בחברתם מדריכת הטיולים, ולהתעדכן מאנשי הביטחון שמתחקרים אותה. הם כינו את הדוקרים "מפלצות".

 

החברים העבירו לווילסון מכתב שכתבה אחייניתה, שלא הצליחה להגיעה בעצמה לבית החולים.

 הפצועה וחבריה שמחו מאוד כשקיבלו עדכון משוטר במקום - שהכלב שלה נמצא בחיים. ייתכן שווילסון תשוחרר כבר היום לביתה.

 

מפקד מחוז ירושלים במשטרה, ניצב אהרון פרנקו, סיפר מוקדם יותר כי הפצועה סיפרה שהיא וחברתה שנעדרת "יצאו לטיול בוואדי, כששני צעירים בני מיעוטים, לדבריה, דקרו אותה. היא הצליחה להימלט והגיעה לשתי משפחות במקום".


פורסם לראשונה 18/12/2010 23:42

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אוהד צויגנברג
סימני הדם בשטח
צילום: אוהד צויגנברג
הפצועה, קיי סוזן וילסון
הופכים כל אבן. שוטרים בהרי ירושלים
צילום: אוהד צויגנברג
זירת האירוע, הערב
צילום: נועם מושקוביץ
מומלצים