שתף קטע נבחר

מכרי המדריכה: "מסכנה, מה כבר עשתה להם?"

"מי יכול היה לעשות לה דבר כזה רע?", אמרו מכריה ושכניה של קיי סוזן וילסון שהותקפה קשה אמש באזור הרי ירושלים. הם מספרים שמאז שבישרו לה שחברתה נמצאה ללא רוח חיים, וילסון לא מפסיקה לבכות. "זה כואב מאוד, היא במצב לא פשוט"

בבית החולים הדסה עין כרם ממשיכה להתאושש מדריכת הטיולים קיי סוזן וילסון שנמצאה אמש דקורה וכפותה באזור הרי ירושלים, ולעכל את הבשורה המרה על מותה של חברתה כריסטין לוגן. בינתיים, שכניה של וילסון בשכונת גבעת זאב בירושלים ומכריה מתקשים להאמין למה שהתרחש ולא מבינים כיצד יכול היה מישהו לפגוע ב"אשה העדינה הזו".

 

תמאם שוומרה, שהועסקה בשנים האחרונות על-ידי וילסון בניקיונות בביתה, אוחזת בידיה בעיתון הבוקר (יום א'), מסתכלת על תמונתה ולא מפסיקה לממרר בבכי. "איזו אישה טובה, מסכנה. מה היא כבר עשתה למטורפים האלה?" היא שואלת. "מעולם לא היו לה בעיות עם אף אחד".


"איזו אישה טובה". וילסון בבית החולים (צילום: אביאל מגנזי)

 

תמאם ובנה יוסף, שהכיר גם הוא את וילסון והועסק אצלה, מספרים על אישה נדיבה מאוד וצנועה שמעולם לא נקלעה לצרות. "היא קרובה אלי כמו אחותי", אומר יוסף. "היא הייתה משאירה לי מפתח וסומכת עליי שאדאג לדירה שלה בזמן שהיא הייתה נוסעת לטיולים לכמה ימים, לפעמים לשבוע. היו לה הרבה חברות שחלקן נהגו להתארח אצלה. מעולם היא לא רבה עם אף אחד, אני לא מבין מי יכול היה לעשות לה דבר כזה".

 

יוסף ואמו תמאם מתכננים לבקר את וילסון בבית החולים. "זה פשוט נורא, מה עשתה להם המסכנה שדקרו אותה ואת החברה שלה. מה עשה להם הכלב המסכן?", אומרת תמאם שמתקשה לעצור את הדמעות. "תראה אותה, איזה פנים עדינות של אישה טובה. מי יכול היה לעשות לה דבר כזה רע?".


צוותי זק"א נושאים את גופתה של כריסטין לוגן (צילום: אוהד צויגנברג) 

 

מהיכרותם עם וילסון, האם ובנה פוסלים את החשדות שמדובר בסכסוך אישי. "מעולם לא ראיתי אותה רבה עם אף אחד, אני לא מאמינה שזה קשור אליה. לא חסרים אנשים משוגעים בעולם שיעשו לה את זה", אומרת תמאם.

 

בשכונת גבעת זאב בירושלים הגיבו בהלם כששמעו את שאירע לוילסון. אמש הגיעו לביתה שוטרים, שניסו לברר אם מישהו מהתושבים יודע במה מדובר. שולמית אביטל, בעלת הבית של וילסון בחודשיים האחרונים ומתגוררת בסמוך, קיבלה את פניהם והכניסה אותם לדירה.

 

"אישה אמיצה מאוד"

"שמעתי על המקרה בדיווחי החדשות ופתאום הופיעו פה בערב שוטרים וסיפרו לי על המקרה ואז הבנתי שמדובר בה", מספרת אביטל. "הם ביקשו ממני לפתוח להם את הדירה והוציאו משם מסמכים וחפצים ששייכים לוילסון. אין לאף אחד מושג מה קרה שם ואיך זה קרה, מעולם לא היו לה בעיות פה".

 

בתקופה הקצרה שבה וילסון שוכרת את דירתה של אביטל, לא יצא להן להכיר אחת את השנייה. "ידעתי שהיא מדריכת טיולים ושיש ימים שהיא בכלל לא נמצאת פה כי היא עובדת. אני לא יודעת הרבה על חייה, מעולם לא ראיתי פה חברים שלה. רק אותה ואת הכלב שלה שהיא ביקשה ממני לשמור עליו לפעמים".

 

זה כמה שנים שוילסון עובדת בחברת "שורש טיולים". סלווה מאגודת "מורי הדרך" המכיר את מדריכת הטיולים כבר תקופה ארוכה, מספר על "אישה שמחה, אוהבת את החיים, אוהבת מאוד את ארץ ישראל. לדבריו, "זה כואב מאוד, היא במצב לא פשוט, בוכה הרבה על חברתה, זו אישה חזקה ואמיצה".

 

Read this article in English

 

 

בהכנת הידיעה השתתף אביאל מגנזי
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
החיפושים בלילה אחר כריסטין לוגן
צילום: אוהד צויגנברג
מומלצים