שתף קטע נבחר

חרדים בוגרי שירות אזרחי יקבלו הטבות משכנתא

בעקבות פניית מנכ"ל מינהלת השירות האזרחי-לאומי, שר-שלום ג'רבי, לשר אטיאס, יקבלו חרדים בוגרי שירות אזרחי של שנה לפחות תוספת של 12% בממוצע לסיוע במשכנתא. "אין נימוק שיסביר את האפליה בין בוגרי הצבא לבוגרי השירות האזרחי"

שר השיכון אריאל אטיאס מצמיד את הטבות המשכנתא לחיילים משוחררים גם לחרדים בוגרי השירות האזרחי. מדובר בתוספת של 12% לסכום הסיוע, אחוז לכל חודש שירות. ההטבה מתחילה מהחודש על פי הוראת משרד הבינוי והשיכון. ההצמדה באה בעקבות פניית מנכ"ל מינהלת השירות האזרחי-לאומי, שר-שלום ג'רבי, לשר אטיאס.

 

"תורתם אומנותם?" - חרדים וגיוס לצה"ל

 

על פי חוק דחיית שירות לתלמידי ישיבה שתורתם אומנותם וחוק קליטת חיילים משוחררים, מי ששירת שירות לאומי לפחות שנה פטור משירות סדיר. השירות האזרחי, הקבוע בחוק טל, מיועד לגברים בני 22 ויותר שדחו את גיוסם בנימוק של "תורתם אומנותם", ורשאי להשתלב בו רק מי שהצבא אישר לו. כיום משרתים בשירות האזרחי יותר מ-1,200 צעירים, וכמה מאות כבר סיימו אותו.

 

במכתב התשובה של סמנכ"ל אכלוס במשרד השיכון וסגן החשב הכללי נכתב: "מה-15 בדצמבר 2010 מבקש סיוע ששירת או משרת בשירות אזרחי יוכל לקבל תוספת במשכנתא בגין חודשי שירות אזרחי. התוספת תינתן לזכאים בתוכנית 'חסרי דירה' ותתווסף לזכאות האישית של מבקשי הסיוע, בדומה לתוספת כיום למי ששירת בצה"ל/שירות לאומי".

 

ג'רבי ציין כי "אין נימוק שיסביר את האפליה בין בוגרי הצבא והשירות הלאומי לבוגרי השירות האזרחי, לעניין ההטבות בקבלת הלוואות לדיור".

 

בתוך כך, תעלה היום בוועדת השרים לענייני חקיקה התוכנית לסבסוד משכנתאות בפריפריה לזוגות צעירים שיזם השר אטיאס. במשרד הבינוי והשיכון הציעו כי לראשונה תשתתף המדינה ישירות בהחזר המשכנתא של רוכשי הדירה הראשונה בבנייה רוויה, כלומר בעיקר זוגות צעירים, בגובה של 800 שקל לחודש באזור עדיפות לאומית א' ל-20 שנה.

 

הכתבה פורסמה במוסף "ממון"

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
חרדים בלשכת הגיוס
צילום: עופר עמרם
שר-שלום ג'רבי
צילום: ששון תירם
מומלצים