שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם

  השיער של המורה-חיילת הוצת - המורים שבתו

  המורים בקריית-גת היו המומים מצהלות התלמידים, בכיתה בה הוצת שיערה של המורה. הם שבתו, אך משרד החינוך והנהלת בית הספר העדיפו לקיים שיחות הסברה

  מעשה הקונדס של תלמידי התיכון - ממש לא הצחיק את המורים: תלמידים הציתו את שיערה של מורה-חיילת, המשרתת בבית ספר תיכון בקריית-גת. בשל חומרת המקרה - שדווקא שיעשע את התלמידים - החליטו הבוקר (יום ג') המורים, חברי הסתדרות המורים, לפתוח בעיצומים.

   

  בעקבות האירוע אתמול, הוזעקה המשטרה לבית הספר. המורה שכיבתה את האש שאחזה בשיער של המורה-חיילת היתה המומה מצהלות התלמידים. המורה-חיילת עזבה בסערה את המקום ולא הגיעה ללימודים. במשרד החינוך ובהנהלת בית הספר העדיפו לקיים שיחות הסברה עם התלמידים, במקום לנקוט צעדים נגדם.

   

  בעקבות המקרה והתגובה הפושרת, המורים זעמו. יו"ר הסתדרות המורים בעיר, יפה בן-דוד, קיבלה מהמורים עשרות שיחות - בהן נאמר לה כי למרות המקרה החמור, הלימודים באותו יום נמשכו כרגיל.

   

  בן-דוד אמרה ל-ynet: "בהתייעצות עם מזכ"ל הסתדרות המורים, יוסי וסרמן, ניתן גיבוי למחאה נמרצת יותר משיחות הסברה. זהו מקרה חמור, הגובל בפלילים, ויכול היה להסתיים באסון גדול מאוד. לדעתי, הכיתה כולה היתה צריכה להישלח הביתה

   באותו רגע, עד שלא יימצא החשוד במעשה. היה צריך לזמן את ההורים ולקחת את התלמידים למחלקת כוויות בבתי חולים, כדי להבין איזה מעשה חמור נעשה".

   

  על החלטת משרד החינוך והנהלת בית הספר, להמשיך בלימודים כסדרם, היא אמרה: "אני חייבת לתת גיבוי למורים שחטפו סטירה מצלצלת בשתי הלחיים. פעם ראשונה עם הצתת השיער, ופעם שנייה על הצהלה שהיתה בכיתה. מדובר באחד מבתי הספר הטובים בעיר, בו המורים נותנים את נשמתם, ולא ייתכן שלא יקבלו גיבוי. בנוסף לא ייתכן שלא הועבר מסר חמור לתלמידים. אני מצפה מהמשטרה לעשות מאמצים גדולים יותר, כדי לאתר את החשוד במעשה החמור הזה, שלשמחתי הסתיים בנס".

   

  ממשרד החינוך נמסר בתגובה: "אנו רואים בחומרה רבה ומגנים את המעשה החמור שביצע התלמיד. בעקבות המקרה, הורחק התלמיד מבית הספר למשך שבוע ימים והוריו הוזמנו לאלתר לשיחה בבית הספר.

  כמו כן, מחנכי הכיתות קיימו שיחות הסברה לתלמידים בכל כיתות הלימוד, לצורך הבהרת חומרת המעשה והשלכותיו ההרסניות".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים