שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  זוכו מאבטחים שהואשמו בתקיפת ערבים: "הגנה"
  סמנדר נזרוב ורומן אגרונוב, מאבטחים שהועסקו בנמל יפו, הואשמו בהכאת ערבים שהדליקו מדורה בנמל. בית המשפט קבע כי הם הותקפו קודם בעזרת בקבוק שבור וקרש בוער

  בית המשפט המחוזי בתל-אביב זיכה היום (ד') שני מאבטחים מיפו שהואשמו בהכאת צעירים ערבים שהדליקו מדורה בנמל יפו. בית המשפט קיבל את טענת הנאשמים, סמנדר נזרוב בן 31 ורומן אגרונוב בן 22, כי הותקפו בידי המתלוננים ופעלו מתוך הגנה עצמית.

   

  השניים שהועסקו בחברת שניר, שמרו על הסדר והביטחון בפארק הסמוך לנמל ופנו לאותם צעירים ערבים בבקשה שיכבו את המדורה. בין הצדדים התפתח ויכוח שבמהרה התלקח לקטטה שבה נפצעו קשה יוסוף אבו-עיסא וסאמר אבו-עמארה. בדיון קבע השופט, צבי גורפינקל, כי המאבטחים הותקפו ראשונים על-ידי המתלוננים בעזרת בקבוק וודקה שבור וקרש בוער ולמרות הפגיעות החמורות שגרמו לצעירים, הם פעלו מתוך הגנה עצמית.

   

  השופט לא קיבל את טענותיהם של התובעים, לפיהן אסור היה למאבטחים לגשת כלל אל החבורה. "בל נשכח כי הנאשמים הניצבים לפנינו שימשו באותה העת בפארק ציבורי, כשמטרת נוכחותם היא הרתעה ושמירה על הסדר. קבלת טענת המאשימה כי משעה שהבחינו כי נגרם נזק לרכוש היה עליהם להזעיק את המשטרה ולהימנע ממגע עם החבורה, כמוה כויתור על נוכחות מאבטחים בשטח".

   

  "הצדק יצא לאור"

  הוא הוסיף: "הנאשמים היו חשופים לסכנה מיידית ומוחשית הן משברי בקבוק והן מקרש עץ בוער. שני כלים אלו כל אחד לחוד מהווה איום ממשי על גופו של אדם, כל שכן כששניהם מופעלים יחדיו ובמקביל, משכך, אין ספק כי נשקפה סכנה מוחשית לחייהם של הנאשמים". בנוסף, קבע השופט גורפינקל כי המאבטחים פעלו כראוי, בהתאם לנדרש מהם וכשהסכנה חלפה, הם חדלו מלעשות שימוש באלימות.

   

  "כל אלו הם ההוכחה הטובה ביותר לכך שהנאשמים פעלו במידתיות הראויה, והפעילו שיקול דעת תוך בחינת המצב בכל רגע נתון ופעל לא מתוך רצון נקם, אלא לשם ההכאה בלבד, אלא בהתאם לנתונים שהיו בזירה", ציין גורפינקל.

   

  לאחר דברים אלו, קיבל בית המשפט את טענותיהם של עורכי דינם של המאבטחים,

  עו"ד אורית חיון ושחר מנדלמן מטעם הסניגוריה הציבורית, לפיהן הם פעלו מתוך הגנה עצמית וזיכה אותם מאשמה.

   

  "בית המשפט היה מאוד אמיץ לכתוב את הכרעת הדין שכתב", אמר עו"ד חיון לאחר הדיון, "זה הוציא את הצדק לאור. תהיה להחלטה זו משמעות ציבורית מבחינת אכיפת החוק ומעמדם של המאבטחים האזרחים במקומות ציבוריים, בהתאם להצעת החוק החדשה לתת למאבטחים אזרחים סמכויות של שוטרים".

   

   

  Read this article in English 

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  יוסף אבו עיסא, לאחר ששב להכרה
  צילום: אסי כהן
  עו"ד אורית חיון. "ביהמ"ש אמיץ"
  צילום: מתי אלמליח
  מומלצים