שתף קטע נבחר

מייסד ויקיליקס מבטיח חשיפות על מבחוח ולבנון

ג'וליאן אסאנג' התראיין ל"אל ג'זירה" והצהיר שברשותו עוד אלפי מסמכים שעוסקים בישראל - בין היתר על החיסול של המוסד בדובאי ומלחמת לבנון השנייה. "המודיעין הישראלי עוקב אחרינו, אבל לנו אין קשר איתו", אמר

ישראל צריכה להיכנס לכוננות ספיגה? מייסד ויקיליקס, ג'וליאן אסאנג', מבטיח עוד חשיפות רבות על נושאים רגישים במיוחד. "מה שפורסם עד עכשיו זה אולי אחוז או שניים ממה שיש על ישראל", הוא אמר בראיון לרשת "אל ג'זירה", וציין כי בידי אתר ההדלפות מסמכים הנוגעים לחיסול בכיר חמאס מחמוד אל-מבחוח, ולמלחמת לבנון השנייה.

 

"יש לנו כ-3,700 מסמכים על ישראל, 2,700 מתוכם יצאו מישראל עצמה", ציין אסאנג', שנמצא בבריטניה אחרי ששוחרר בינתיים ממעצר בתנאים מגבילים.

 לדבריו, מדובר בין היתר במברקים דיפלומטיים "רגישים, חשאיים ומגוונים" העוסקים במלחמת לבנון השנייה ואחרים הקשורים לשימוש המוסד בדרכונים המזויפים לצורך החיסול בדובאי. 

 

מייסד האתר שחולל מהומה עולמית מאז החלה חשיפת הענק, הבטיח בראיון גם מסמכים על מגעים רמי דרג בסוגיית ההתנקשות ב"אישיות סורית בירי על ידי צלף", כשהוא מתכוון כנראה לחיסול יועצו של אסד, מוחמד סולימאן. תהליך פרסום המסמכים הקשורים בישראל ובכמה מדינות ערביות צפוי להימשך כשישה חודשים, הוא אמר.

 

אסאנג' הכחיש את הפרסומים מהתקופה האחרונה, בעיקר בתקשרות הערבית, על סיכום חשאי בינו לבין ישראל - ולפיו הוא לא יפרסם עליה דבר "לא היה לנו כל קשר ישיר או עקיף עם הישראלים,

 אולם המודיעין הישראלי, המוסד, ושירותי מודיעין שאינם ישראלים עוקבים אחרינו ומנסים לצפות מה נעשה", אמר. "ייתכן שיש למודיעין הישראלי קשר עם אנשים שבעבר השתייכו אלינו אולם כעת אין קשר בינינו לבין אותם האנשים".

 

העיתונים המובילים בעולם שאיתם סוכם על פרסום החומרים, הדגיש אסאנג', הם אלה אשר בוחרים מה לפרסם לפי מידת העניין שלהם. לדבריו דבר זה מבטא את "נטייתם" של כמה מהעיתונים הללו, אבל בכל מקרה הבטיח שהאתר שלו יפרסם את כל המסמכים שברשותו על ישראל.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אסאנג'. רק התחלנו איתכם
צילום: AP
צילומי פעולת החיסול בדובאי
צילום: רויטרס
מומלצים