שתף קטע נבחר

מסתנן תקף פקחים בשכ' התקווה: "תופעה גוברת"

בקשה מאזרח סודני להציג מסמכים מזהים התפתחה לעימות אלים, שבמהלכו הוכו שני פקחי יחידת עוז. הם פינו את עצמם ואת החשוד לבית חולים במצב קל. רשות האוכלוסין: "יש עלייה ברורה במקרי האלימות"

חמישה ימים אחרי שתושבי שכונת התקווה מחו על מספרם הגובר של המסתננים האפריקניים בסביבת מגוריהם, הותקפו הבוקר (יום א') שני פקחי יחידת עוז על-ידי אזרח סודני בשוק התקווה, אחרי שזה סירב להיענות לדרישתם להציג לפניהם מסמכים מזהים. בתום מאבק השתלטו הפקחים על האיש, ופינו את עצמם יחד איתו לטיפול בבית החולים "אסף הרופא" בצריפין במצב קל.

 

במקביל, החלו ברשות האוכלוסין להיערך להסלמה במעשי האלימות שבהם קשורים המסתננים, בעקבות ההפגנות הדדיות בשבועיים האחרונים של המסתננים עצמם ושל אלה הקוראים לממשלה להחזירם למולדותיהם.

ברשות ציינו כי האירוע מהבוקר אינו הראשון מסוגו, וכי רק לפני שבוע סוכל ניסיון של מסתנן לחטוף נשק מאחד מפקחי ההגירה.

 

בצלאל, אחד הפקחים שהותקף הבוקר, סיפר כי לאחרונה הפך תפקידו למסוכן הרבה יותר מכפי שהיה בעבר. "אני בסך הכל רוצה לבצע את התפקיד שלי. זה די מטריד שבזמן האחרון אני מוצא את עצמי יותר ויותר במשטרה, מוסר עדות על אלימות, כפי שקרה היום".

 

בצלאל וחברו הגיעו הלילה לשכונת התקווה לפעילות שגרתית, כשלפתע נתקלו באדם בעל זהות אפריקנית וביקשו ממנו להציג את מסמכיו. האחרון העדיף להתעלם והמשיך בדרכו, וכשהבחין שהשניים עוקבים אחריו - ניסה להובילם לתוך סמטה צדדית. בשלב מסוים, הם חסמו את דרכו. "הוא אמר לנו באנגלית:מה אתם רוצים - אני מכאן, מישראל", סיפר הפקח - וכשדרש מאותו אדם להזדהות פעם נוספת, הנחית האחרון מכת אגרוף על ראשו של הפקח השני.

 

"הוא נפל מהמכה, והיה לו מזל שהחבלה שנגרמה לו בראש לא הייתה חמורה", סיפר בצלאל, שבין לבין גם ספג בעיטה מהמסתנן. "הפעם זה נגמר ככה, אבל בפעם הבאה הסוף עלול להיות שונה".

 

בדיקת מסמכיו של האיש אחרי האירוע העלתה כי הוא מחזיק באשרת מעבר. "הוא פשוט היה צריך להציג תעודה, אבל הוא המשיך ללכת. זה מדאיג שהעבודה שלי, שאני רוצה אותה כשליחות, הופכת להיות כזו שכוללת תקריות כאלה כמעט בכל יום".

 

ברשות האוכלוסין הדגישו כי "תופעת הניסיונות לגרור פקחים לתוך סמטאות או דירות של מסתננים הולכת וגוברת. אנחנו יכולים לומר בבירור שיש עלייה של מקרי האלימות, אולי גם בעקבות ההפגנות של שני הצדדים, אנחנו הולכים להיערך למצב חדש שנוצר".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פקחי יחידת עוז. תופעה יומיומית
צילום: רועי עידן
מומלצים