שתף קטע נבחר

"מאות מצעירי העבודה התפקדו לקדימה"

כך טוען יו"ר המשמרת הצעירה לשעבר של העבודה, מעיין אמודאי, למרות שבמפלגה מכחישים. הערכות: המתפקדים יסללו את דרכם של חברי הכנסת כבל ופרץ לרשימת קדימה לכנסת הבאה

האם זהו עוד צעד בשקיעה האיטית למצולות? כמה מאות פעילים צעירים של מפלגת העבודה העבירו בימים האחרונים את תמיכתם למפלגת קדימה. כך טוען יושב ראש המשמרת הצעירה לשעבר של העבודה, מעיין אמודאי. לדבריו, אתמול והיום (ד') הגישו מאות הפעילים למשרדי קדימה את טפסי ההתפקדות שלהם. בקדימה אישרו כי כמה מאות מתפקדים ממפלגת העבודה הגישו טפסי התפקדות למפלגתם.

 

אם יש ממש בדברים, הרי שמדובר בהמשך המגמה של כרסום בכוחה של מפלגת העבודה, מגמה שלפי שעה מתקדמת בעצלתיים. במפלגת העבודה אומרים כי המתפקדים החדשים לקדימה יוכלו בבוא העת לסייע לחברי הכנסת איתן כבל ועמיר פרץ להיבחר לרשימת קדימה לכנסת הבאה.

 

כבל ופרץ מצדם טוענים כי אינם עוסקים בהתפקדות חברי עבודה לקדימה,

 אך במערכת הפוליטית מדברים בחודשים האחרונים על כך שהם פועלים להגדיל את סיכוייהם להיבחר בפריימריז הבאים. שני חברי הכנסת אינם מצהירים על כך בגלוי, אך ההערכה היא כי הם יתמודדו על מקום ברשימת קדימה בכנסת הבאה.

 

לפי שעה כבל ופרץ אינם יכולים לפרוש מסיעת העבודה, משום שאינם מצליחים ליצור קבוצה של שליש מחברי הסיעה המעוניינים לפרוש, ולכן הם "כלואים" בה. עם זאת, ח"כ כבל הצהיר בעבר כי מפלגת העבודה סיימה את דרכה, ולפיכך - מעבר לקדימה יהיה טבעי מבחינתו.

 

ממפלגת העבודה נמסר בהמשך ש"מעיין אמודאי הוא אופורטוניסט שמצטרף למפלגה של אופורטוניסטים. אמינותו מוטלת בספק רב. רק בשבוע שעבר פורסם שאמודאי התפקד לקדימה והוא הכחיש זאת בצורה גורפת. לא מדובר במאות ולא בעשרות של חברים שהתפקדו לקדימה, ומבדיקה שנערכה במפלגה התברר כי בימים האחרונים כלל לא עזבו חברים צעירים את שורות המפלגה. אנו מאחלים לקדימה בהצלחה עם החבר אמודאי, ובטוחים כי יבינו מהר מאוד כי קנו חתול בשק".

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ח"כ כבל. מכשירים את הקרקע?
צילום: ירון ברנר
אמודאי בזמן כהונתו כיו"ר המשמרת הצעירה
מומלצים