שתף קטע נבחר

נערה סיפרה: "המורה לריקוד נצמד אליי. קפאתי"

הוארך מעצר מדריך המחול אורי עזריאל, שחשוד בתקיפה מינית ואינוס של נערות. למשטרה ידוע כבר על 8 בנות שנפלו קורבן למעשיו. "ניסיתי להגיד לו להפסיק, זה לא עזר, הוא היה אובססיבי", סיפרה אחת מהן. הוא חשוד ששלח מסרונים - "אין לי חיים בלעדייך"

"כשהוא נגע בי הייתי קפואה. הייתי בשוק. הוא נישק אותי, והיה נצמד אליי מאחור". כך תיארה את שעבר עליה אחת הנערות שהותקפו מינית בידי המורה לריקוד אורי עזריאל. בצהריים (יום ד') הוארך מעצרו של עזריאל, תושב אשקלון בן 43, בשישה ימים. הוא חשוד גם באינוס.

 

עזריאל נעצר אתמול, בחשד שביצע את המעשים בנערות שהדריך, בנות 13-15, במשך שנתיים. רק שלשום נשבר קשר השתיקה, כשהוריה של אחת הנערות הגיעו למשטרת רחובות כדי להתלונן על המעשים. "כל הזמן הבנתי שזה לא בסדר, אבל לא העזתי לספר על זה חוץ מלחברה שלי", סיפרה אחת הנערות.

 

בדיון בהארכת מעצרו של עזריאל בצהריים הודיע נציג המשטרה כי הוא נחקר בנוגע לשלוש מתלוננות, וכי שלוש נוספות מוסרות בשעות אלה עדות בתחנה המשטרה. בסך הכל ידוע למשטרה על שמונה בנות שבהן ביצע לפי החשד את המעשים.

 

המשטרה מסרה כי בין השאר הוצגו בפני החשוד 15 מסרונים בעלי אופי רומנטי ששלח לאחת הבנות. בין השאר הוא כתב לה "אני חולה עלייך" ו"אין לי חיים בלעדייך", אך הוא טען כי התכוון לשלוח אותן לרעייתו - וכי במקרה הן הגיעו לנערה. נציג המשטרה העריך כי בהמשך יתלוננו נגד עזריאל נערות נוספות מעבר לשמונה שעליהן ידוע למשטרה. הוא אמר כי המורה מסר גירסה שמסבכת אותו.

 

"זה היה חולני, ידעתי שזה לא ייפסק"

"ניסיתי כמה פעמים להגיד לו להפסיק, אבל זה לא עזר", סיפרה אחת הנערות לחוקרים. "הבנתי שהוא לא יעזוב אותי. הוא היה אובססיבי באופן חולני, מתקשר ושולח הודעות. ידעתי שזה לא ייפסק". החוקרים מבינים כי לקורבנותיו של המורה היה קשה להתוודות על המעשים שביצע בהן לפי החשד. "הוא היה הדמות הקובעת, אם זה בנסיעות לחו"ל להופעות ואם בפרמיירות", שמעו מהנערות. "כשהיינו באימון - או שהוא היה נוזף וכועס בצורה קשה או שהיה מפרגן, ולקבל ממנו פרגון עשה טוב".

 

בדיון בהארכת מעצרו של עזריאל בצהריים, אמר נציג המשטרה כי אחת הנערות שהתלוננו נגד המורה מכירה אותו עוד משנת 2007, ושתיים אחרות - משנת 2009. הוא חשוד באינוס של אחת מהן, שאותה הכיר מאז השנה שעברה, אז הייתה בת 14, אך מכחיש את המיוחס לו. השופט קבע כי יש חשד סביר שעזריאל מעורב במעשים שבהם הוא חשוד.

 

עו"ד דוד גולן, סנגורו של עזריאל, טען כי עבירת האינוס שבה נחשד מרשו "אינה אינוס במובן הטכני הקלאסי, אלא נחשבת

אינוס בשל הוראות החוק". הוא אמר כי יש לזכור שהעובדה שהמורה אחראי על קבוצות של קטינים, חושפת אותו לקשרים שיכולים להתפרש כמיניים.

 

נציג המשטרה, רס"ב אבוטבול, אמר בדיון כי עזריאל הביא את הנערות למצב שבו יוכל לבצע בהן את המעשים תוך שהוא משתמש בתחבולות פסיכולוגיות. "הוא הציע לחלקן להיות מדריכות או בחר חלק מהן לנבחרות בחו"ל, ואז 'התלבש' על חלקן, שמצאו חן בעיניו, הטיל עליהן את מרותו, השפיל אותן, גער בהן - גם על איחורים, וניצל את המצב לשם ביצוע מעשיו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
עזריאל. מעצרו הוארך ב-6 ימים
מומלצים