שתף קטע נבחר

צילום: חגי אהרון

קריית-מלאכי בהלם: "כנראה שהשופטים שיכורים"

בעירו של קצב מנסים להתמודד עם הרשעת ראש העיר בעבר באונס. חברו, הקבלן שמעון וקנין, האשים את השופטים: "יום עצוב לקרייה ולכל המדינה". השכנה אילנה עטיה גינתה את קצב: בושה שסמל העיר במשך עשרות שנים מואשם בכאלה אישומים

"רעידת אדמה בקריית-מלאכי". כך בחרו תושבי העיר לכנות את החלטת בית המשפט המחוזי בתל אביב להרשיע את נשיא המדינה לשעבר, משה קצב, בשורת עבירות מין חמורות, שבראשן אונס. בעוד שרבים מהם יצאו להגנתו של קצב, אחרים לא הופתעו מהכרעת הדין - אך רובם בחרו שלא להגיב, או שאמרו את דברם בעילום שם. על דבר אחד כולם הסכימו: "זהו יום עצוב לעיר".

 

 

תושבי קריית-מלאכי, עירו של קצב, עדיין זוכרים לו לטובה את התקופה שכיהן כראש העיר. רבים מהם החזיקו אצבעות למענו, עד ששלושת השופטים פסקו את החלטתם הדרמטית. מדי פעם הם קראו מול מסכי הטלוויזיה: "הוא זכאי, הוא זכאי".  
לעומתם, אילנה עטיה, המתגוררת בשכנות לנשיא לשעבר, לא הביעה חשש לגנות בחריפות את מעשיו של קצב. "זוהי בושה גדולה לקריית-מלאכי שאדם מכובד כמו משה קצב, שהיה במשך עשרות שנים סמל העיר, מואשם בכאלה אישומים".
 

לאחר פרסום הכרעת הדין רבים מתושבי קריית-מלאכי הוכו בהלם וכמה מהם היפנו אצבע מאשימה לכלי תקשורת: "הם ליבו את הפרשה מעבר למקובל". לטענתם, השופטים הושפעו עמוקות ממה שפורסם. "השופטים הם רק בני אדם, גם הם קוראים עיתונים, גם הם שומעים את רחשי התקשורת, ואנחנו עדיין מאמינים שלא היה פה אונס".

 

רמי עטיה, אחד התושבים, אמר: "אני מוצא מלא דברים חמורים שהשופטים כתבו בפסק הדין, על כך שהם ניזונו במידה גדולה מהתקשורת. נעשה כאן עוול, שחטו אותו בפומבי. איך יכול להיות שרק אחרי שבע שנים נזכרו המתלוננות להגיש תלונה? זה יום עצוב לקריית-מלאכי, אבל אני אמשיך לעמוד מאחורי משה קצב, כי אני יודע בוודאות שהוא לא אשם".

 

"קיבל סטירה מכל הכיוונים"

אחת התושבות, שבחרה לצאת להגנת הנשיא לשעבר, טענה בשיחה עם ynet כי "הכל נעשה פה מרצון. לו הייתה נאנסת, היא הייתה צריכה מייד להגיש את התלונה ולא להמתין מספר שנים כדי להתלונן נגד מי שהיה מעבידה".

 

צילום: אוהד צויגנברג

 

בשעות הצהריים שב קצב לביתו והמשיך לשמור על שתיקה, לאחר הרשעתו באונס ובמעשים מגונים. חברו, הקבלן שמעון וקנין ששהה עמו בבית זמן קצר לאחר שחזר, אמר: "הוא קיבל סטירה מכל הכיוונים, יש פה אכזבה לכולם, היינו בטוחים שהוא יזוכה מחמת הספק".

 

וקנין סיפר שבני המשפחה מחזקים האחד את השני וכי קצב מתבודד בחדרו. "מדובר בדבר כבד מאוד, אף אחד לא מעכל את זה עדיין. כנראה שהשופטים היו שיכורים". הוא הוסיף: "זה יום עצוב לכל הקרייה ולכל המדינה, זה בכל זאת היה נשיא המדינה שלנו". 

 

מדי פעם מגיעים תושבים כדי לחזק את ידיהם של בני המשפחה, אולם למרות התמיכה והאהדה שלהן קצב זוכה, נשמעים גם קולות אחרים. אחת התושבות שבחרה להתראיין בעילום שם סיפרה: "לצערי האנשים בקריית-מלאכי לא אומרים את האמת. בתוך תוכם הם יודעים אותה. הן לא יגידו כאן את האמת, כי רבות מהן חוגגות מחוץ לנישואין".

 

לדבריה, "יש לו אשה שהיא אשת אשכולות של ממש, בזכותה הוא הגיע לאן שהגיע, פעם הוא היה אדם ישר. מה שבית המשפט היום החליט, צריך וחובה לכבד". אחרים סירבו להתראיין וטענו כי מדובר בעיר ש"היא בעצם שכונה אחת גדולה".

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צופים בקצב בקריית-מלאכי
צילום: אליעד לוי
קצב בבית המשפט. "השופטים שיכורים"
צילום: AP
מומלצים