שתף קטע נבחר

רב נעצר בחשד לתקיפה מינית של שלושה בני 14

שתי נערות ונער התלוננו נגד מנהל מוסדות חינוך דתיים, שנעצר בנתב"ג, לפני טיסה לחו"ל. ל-ynet נודע כי הוא חשוד בביצוע מעשה סדום ומעשה מגונה. פרקליטו: זו עלילה, אביה של המתלוננת ניסה לסחוט ממנו 100 אלף שקל

רב שמנהל מוסדות חינוך בצפון חשוד בתקיפה מינית של שלושה קטינים בני 14. כך הותר היום (יום ו') לפרסום. הרב נעצר ול-ynet נודע כי הוא חשוד שלפני שלוש שנים ביצע מעשה סדום ותקף מינית כמה פעמים נערה שהיתה אז בת 14. כמו-כן, הוא חשוד גם במעשה מגונה בנער בן גילה ובתקיפה של נערה אחרת. הוא הכחיש את המיוחס לו, וטען כי מדובר בעלילה שרקמו נגדו עובדים לשעבר במוסדות החינוך אותם הוא מנהל.

 

בתום חקירה סמויה, עצרה אתמול משטרת מרחב עמקים את החשוד בנמל התעופה בן גוריון, כשהתכוון לטוס לחו"ל לשבועיים. במשטרה מעריכים כי קורבנות נוספים של הרב טרם התלוננו. בית משפט השלום בנצרת האריך את מעצרו בשבוע.


נעצר לפני ההמראה לחו"ל. הרב בדיון (צילום: חגי אהרון)

 

בדיון עצמו טען עורך הדין יהודה פריד, שייצג את הרב, כי הוא נפל קורבן לסחטנות מצד הגורמים שבדיעבד התלוננו נגדו. לדבריו, אביה של הנערה שלכאורה נפלה קורבן למעשיו של הרב ניסה לסחוט ממנו סכום של כ-100 אלף שקל, בתמורה לשתיקתו. הפרקליט טען גם כי גורמים נוספים בקהילה הסיתו נגד הרב ושכנעו אנשים נוספים להתלונן נגדו.

 

נציג המשטרה, רב-פקד אריה אלקובי, אמר בדיון כי בסך הכל התלוננו נגד הרב שלושה קטינים. השופטת כרמלה רוטפלד-האפט קבעה בהחלטה כי קיימות ראיות לכאורה הקושרות את החשוד לביצוע העבירות המיוחסות לו והוסיפה: "אדגיש כבר עתה כי מדובר במארג ראיות לא מבוטל ובסדרה של ראיות התומכות זו בזו. נראה לי כי שחרור החשוד עלול להביא לשיבוש הליכי החקירה וכי קיים יסוד סביר לחשש כי החשוד יסכן את בטחונו של אדם אם ישוחרר".

 

עורך דינו של הרב אמר בתום הדיון כי הוא מכחיש את המיוחס לו. "מדובר באיש חינוך כבר קרוב ל-40 שנה, שפיטר לאחרונה מספר אנשים מהמוסדות שבראשם הוא עומד, ואלה רקמו נגדו עלילה. יש בידינו הוכחות לכך - כולל הקלטות ומסרוני סמס". לשאלה מדוע לא התלונן הרב מלכתחילה על ניסיונות הסחיטה, אמר כי העדיף שלא להביך את המתלוננים, שגם הם אנשים דתיים. "הוא חשש מחילול השם אם הדברים יתפרסמו", אמר עורך הדין פריד.

 

בדיון אמר עו"ד פריד כי בידי הרב קלטת ובה אומרת הנערה כי כלל לא נגע בה. לדבריו, המידע הועבר למשטרה. הרב עצמו סירב לשוחח עם עיתונאים בעת הדיון. בתום הדיון אישרה השופטת לפרסם את הפרשה שהיתה תחת צו איסור פרסום, אך אסרה לפרסם פרטים מזהים על החשוד ועל המתלוננים.

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הרב החשוד, היום בדיון
צילום: חגי אהרון
מומלצים