שתף קטע נבחר

אם הנערה שהותקפה מינית: "חשבנו שהרב צדיק"

בצפון מתקשים לעכל את מעצרו של הרב מהעמקים, שחשוד בתקיפת שתי נערות ונער בני 14. "הוא אמר לבתי 'תגעי בכל מיני מקומות ותרגישי יותר טוב'", סיפרה האם. נער שביקר את הרב אמר: "זה לא צדיק ולא מקובל. הוא ניסה לאנוס אותי בלילה"

הם ראו בו צדיק, הוא תקף אותם מינית. היום (יום ו')' הותר לפרסום כי אחד הרבנים המוכרים באזור העמקים, נעצר בחשד שתקף מינית שתי נערות ונער בני 14. בשיחה עם ynet סיפרה אמה של אחת הנערות, אותה הכיר הרב היטב, על הזעזוע שחשה כאשר גילתה מה עולל ה"מקובל" לבתה במשך כשנה, על פי החשד.

 

"בתור ילדה היא העריצה אותו וביקשה ללכת ולשהות בביתו", אמרה האם על הרב בן ה-60, מנהל מוסדות חינוך בצפון. הוא חשוד בביצוע מעשים מגונים ומעשי סדום בבתה לפני כשלוש שנים, בעת שהיתה בת 14. "היא התחילה ללכת אליו הביתה ולעזור שם, ואנחנו ראינו את זה בחיוב, כי ראינו בו צדיק".

 

פרט לבת, גם בני משפחה אחרים היו בקשר עם הרב ובני משפחתו. אבל הקשר עם הנערה, שלה בעיות רפואיות קשות, התפתח על פי החשד לכיוונים אסורים. "הבת שלי חולנית כשהיא דיברה על זה עם הרב הוא אמר לה שאם היא תיגע לו בכל מיני מקומות היא תרגיש יותר טוב", סיפרה האם המזועזעת. "כשהיא חששה, הוא אמר לה, 'אל תדאגי, יש לי זכות משמיים. את תרגישי יותר טוב. אנחנו בית חרדי, אז לא דיברתי איתה על הדברים האלה. למרות שהיא חששה, היא לא ידעה שזה אסור".

 

הרב, שנעצר בנתב"ג לפני שהמריא לחו"ל, שלח לנערה מכתבים והזמין אותה לביתו, בזמן שאשתו לא היתה בבית. "אחרי שהפרשה נחשפה, היא אמרה לי 'אני לא רוצה לראות את הבית שלו יותר'. כל חדר שם מזכיר לי משהו'. פעם הוא אפילו עשה את זה בשירותים של בית הכנסת שיש לו שם", אמרה האם.


הרב בדיון. "עשה את זה אפילו בשירותי בית הכנסת" (צילום: חגי אהרון)

 

הבת אזרה אומץ להתלונן נגד הרב, רק כאשר נחשפו מקרים נוספים. "בערך בתקופה של סוכות היו שמועות שתפסו עם הרב עם נערים. יום אחד, כשדיברנו על זה, היא אמרה 'אם הייתי מספרת את מה שאני יודעת, היו מכניסים אותו מאחורי ארבע גדרות וסורגים'", שחזרה האם.

 

"סבלתי הרבה, אבל שמרתי בבטן"

"שאלתי אותה למה היא מתכוונת, ולאט לאט היא התחילה לספר לי על מה שקרה לה איתו. לקח לה זמן להיפתח. היא אמרה, 'סבלתי הרבה בגללו, אבל שמרתי את זה בבטן'. היא פחדה, כי הוא רב גדול והכיר אותה כל כך הרבה שנים. רק אחר כך היא החליטה שהיא רוצה להתלונן על הדברים, בגלל הסבל שהוא גרם לה". לדברי האם, הבת סבלה מקשיים בלימודים ועברה טיפולים כדי להתגבר על הטראומה. במשפחה מקווים שכעת, לאחר שהרב נעצר, מצבה ישתפר מעט.

 

בינתיים, במשטרה ממשיכים לחקור את הפרשה ומחפשים אחר קורבנות נוספים. "כרגע יש לנו שלוש תלונות מבוססות", אמר ראש משרד החקירות והמודיעין בתחנת עפולה, רב פקד אריה אלקובי, "על מעשי סדום ומעשים מגונים בקטינה שהיתה כבת 14, וכן מעשים מגונים בנער ונערה נוספים. אנחנו מנסים כעת להגיע לקורבנות נוספים, שסירבו להגיש תלונה", אמר.

 

אחד המקרים שמוזכרים בחקירה התרחש, על פי החשד, בחג סוכות האחרון. ילד בן 14 שהיה אצל הרב בשבת, ביקש במוצאי שבת שיבואו לקחת אותו. הוא אמר כי "הרב הזה בכלל לא צדיק ולא מקובל. הוא ניסה לאנוס אותי בלילה".

 

מאות ילדים עברו בביתו של החשוד

תושב אחד היישובים באזור העמקים, שבעבר נמנה על חסידיו של הרב ועזב אותו על רקע חשיפת המקרים, סיפר בשיחה עם ynet: "זו מכה גדולה ושבר גדול. מדובר במקובל שמאות אנשים הלכו אחריו".

 

לדבריו, לרב קהל מאמינים גדול והשפעה רבה על תושבי האזור. "יש לו ישיבה גדולה, הוא קיבל קהל ובירך רבים. אנשים התחתנו והתגרשו בגלל הברכות וההנחיות שלו. אני חושש שהמקרה של הילד הוא רק קצה הקרחון. הרי היה את המקרה של הבחורה שנמשך שנים, וזו בת של בן אדם ששירת אותו במשך שנים והעריץ אותו בתור צדיק. והיו עוד ילדים. הרי מאות ילדים היו עוברים בביתו של הרב".

 

מעצרו של הרב, שנעצר אתמול בנתב"ג, הוארך בשבוע. הוא ממשיך להכחיש את החשדות המיוחסים לו וטוען שמדובר בעלילה שנרקמה על-ידי אברכים שפיטר ממוסדות החינוך שהוא מנהל. בנוסף, הוא טוען כי אביה של הנערה, שבה לפי החשד ביצע מעשי סדום במשך קרוב לשנה, ניסה לסחוט ממנו מאה אלף שקל כ"דמי שתיקה". סנגורו, עו"ד יהודה פריד, הוסיף כי העביר למשטרה קלטות שבהן מצולמת הנערה כשהיא מכחישה שהרב תקף אותה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הרב החשוד, היום בהארכת המעצר
צילום: חגי אהרון
מומלצים