שתף קטע נבחר

פשע למהדרין: רב סחר בספרי תורה גנובים

במשך תקופה, נהג רב מאלעד להזמין מכנופיית ערבים ספרי תורה שנגנבו מבתי כנסת, בשווי של עד 100 אלף שקל. הוא שילם עשרות שקלים בלבד, ואחרי שעברו שיפוץ - מכר אותם

שיתוף פעולה חוצה דתות ולאומים בעולם הפשע. בתום תקופה ממושכת של חקירה סמויה, נעצרו בסוף השבוע האחרון רב ושלושה ערבים בחשד לגניבת עשרות ספרי תורה. לפי החשד, אותו רב ואנשי דת נוספים הזמינו מחברי כנופייה עשרות ספרי תורה גנובים, חלקם בעלות של כ-100 אלף שקלים ליחידה. הארבעה נעצרו, ובמשטרה מצפים כי בהמשך ייעצרו חשודים נוספים במעורבות בפרשה.

 

החקירה נוהלה בשבועות האחרונים בימ"ר תל-אביב, בפיקודו של ניצב-משנה שלומי מיכאל. מאז נפתחה, המתינו ראש מפלג הבילוש בימ"ר, סגן-ניצב יואב קוטלר, ובלשיו לטעות שיעשו חברי הכנופייה ותביא לחשיפתם. הפרשה כולה החלה בעקבות מידע מודיעיני שהצטבר על כך שבשוק החרדי מסתובבים ספרי תורה במחירי שוק נמוכים. אחרי שהחקירה נפתחה, הובילו הממצאים שעלו ממנה אל רב מהישוב אלעד, שלפי החשד ניהל את הסחר בספרים.

 

עם התקדמות החקירה, התברר כי אותו רב נהג "להזמין" ספרים מכנופיית פורצים ערבים שהעבירו לידיו ספרי תורה שנגנבו מבתי כנסת. הוא שילם על כל אחד מהם עשרות אלפי שקלים, ולאחר ש"שיפץ" את הספרים מכר אותם לחוגים דתיים שונים, שלא היו מודעים לכך שמדובר בסחורה גנובה.

 

בשיחות שהוקלטו על-ידי המשטרה התברר כי הרב היה מודע לכך שחבורת העבריינים שעמה התקשר גנבה את הספרים שרכש מבתי כנסת, אלא שזה ככל הנראה לא הפריע לו.

 

במעקב שערכו הבלשים אחר חברי הכנופייה, הבחינו בהם מבצעים עבודות הכנה לקראת פריצה לבית כנסת באזור המרכז. לאחר שהצטברו די ראיות, נשלח צוות בפיקודו של רב-פקד אלי אביטן לעצור את הרב - ואת שלושת הגנבים. נוסף על כך, נתפסו כ-70 ספרים שלפי החשד נגנבו גם הם.

 

עוד במסגרת החקירה, עיכבו בימ"ר תל-אביב גורמים נוספים החשודים שסייעו, לאחר הגניבה, בשיפוץ ספרי התורה ובמכירתם מאוחר יותר. בבית המשפט הוחלט להאריך את מעצרם של שלושת חברי הכנופייה והרב.

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים