שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  תושבי אשקלון יפגינו נגד ערבים: "מפתים קטינות"
  לאחר שבעירייה לא התייחסו לדרישות לפעול נגד "תופעת הערבים המתרועעים עם קטינות", מתכוונים תושבי אשקלון לקיים עצרת מחאה בנושא. אחד המארגנים, חבר מועצת העיר תומר גלאם: "אני לא גזען, זו עבירה פלילית חמורה"

  גם תושבי אשקלון חוששים לגורל בנותיהן: ביום שלישי הקרוב תתקיים בעיר עצרת מחאה נגד "תופעת הערבים המתרועעים עם קטינות". המארגנים ובראשם חבר מועצת עיריית אשקלון, תומר גלאם, מבקשים להבהיר כי לא מדובר בגזענות: "התרועעות עם קטינה זוהי עבירה פלילית חמורה". בינתיים הופצו בעיר עלונים בהם נכתב: "זהירות אבא, תתעורר, לפני שיוסוף יהיה אצלך בסלון".

   

  לפני מספר שבועות פנה חבר מועצת עיריית אשקלון, תומר גלאם, לראש העירייה, בני וקנין, בדרישה לקיים דיון דחוף במה שכינה "בעיית תופעת ערבים שמפתים צעירות אשקלוניות". במכתב ששיגר לווקנין כתב: "בעת האחרונה אנו עדים לתופעה חמורה שלפיה עשרות ערבים הגרים סמוך לחוף הים באשקלון, פוגעים בבנות טובים צעירות ומפתים אותן". לטענת גלאם, "במקרה אחד הידוע לי, אף אילצו נערה לעסוק בזנות בעיר אחרת".


  הפגנה נגד ערבים בבת ים. תופעה הולכת וגדלה (צילום: AP)

   

  גלאם ביקש במכתבו לכנס את חברי המועצה לדיון בסוגיות הקשורות בנושא, בהן היערכות המשטרה להתמודדות עם התופעה, הגברת הפיקוח באזורי המרינה וחוף דלילה, יצירת תוכנית הסברה לנערות בבתי הספר התיכוניים בעיר, וכן מוכנות אגף הרווחה להגיש סיוע סוציאלי לבנות במצוקה. "מדובר בדיני נפשות, לכן אני סבור כי יש לקיים ישיבה זו בהקדם", הוא סיכם את מכתבו.

   

  אלא לטענת גלאם, דבריו לא זכו לתגובה הראויה. "כיוון שראיתי שלא מתייחסים, החלטנו לקיים את העצרת הזאת כדי לעורר מודעות".

   

  "לא ייתכן שבנות 12-16 יפותו ואיש לא יתקומם"

  גלאם אינו לבד במאבקו. לצדו התייצבו מספר חברי מועצת אשקלון, בהם סגן ראש העירייה, שמעון כהן. "באשקלון יש מקרים קשים ומזעזעים ביותר" העיד כהן, "בהם בנות ישראל ממשפחות טובות ואיכותיות, מה שנקרא 'בנות טובים', נופלות לפח היקוש של אותם רשעים, והתוצאות הרות אסון. רק בימים אלה אני מלווה משפחה, שלא ניתן לתאר במילים את הייסורים המרים שעוברים עליה.

   

  "שנים אני כבר מדבר על כך כי חייבים להטמיע את נושא הזהירות מערבים כבר בתחילת לימודי התיכון ואולי עוד קודם לכן. אין ספק כי הנושא הכאוב והנורא הזה מצריך תוכנית, אם ארצית ואם עירונית, שתכלול משאבים אנושיים וכלכליים, ותסייע בפתרון הבעיה". כהן פנה גם לראש העיר וקנין וליתר חברי המועצה וקרא להם "להתגייס יחד למטרה נעלה זו ולהציל את בנותינו שלנו מהסכנה הארורה הזו שטמונה בכל פינה ברחוב".

   

  לדברי גלאם, התופעה של ערבים המטרידים נערות התפתחה בתקופה האחרונה ברחבי המדינה, והינה הולכת וגדלה, "וגם לא פוסחת על העיר אשקלון. כאן המצב הולך ומחמיר בשנים האחרונות, בין היתר גם בעקבות הגידול בכמות אתרי הבנייה ברחבי העיר".

   

  גלאם סיפר כי הוא נתקל במקרים רבים בנערות קטינות שנפלו קורבן בידי ערבים. "הגיע אליי מקרה של צעירה מאשקלון שנכנסה להריון מערבי, ולאחר שעברה התעללות, ביקשה להימלט וחולצה מידיו, הוריה לא היו מוכנים להכניס אותה לבית", הוא העיד. "במקרה אחר צעירה נעלמה מביתה ונמצאה כעבור שבוע בבית מלון בתל אביב, יחד עם חברה לחיים, ערבי, שהעביד אותה בזנות במלון".

   

  גלאם טוען בתוקף כי מניעיו אינם דתיים או גזעניים, והמחאה שלו נובעת מפעילות מנוגדת לחוק. "אני לא גזען ולא שום דבר. אישה בת 20 שרוצה ללכת עם ערבי זה עניין שלה. אבל לא ייתכן שילדות בנות 12-16 יפותו על-ידי ערבים ואיש לא יתקומם", הוא הבהיר. "ידוע לי שיש פועלים השוכרים דירות באשקלון או מקבלים אכסניה מהקבלנים, מביאים נערות מגיל 12 ו'מבלים' איתן במסיבות הכוללות, בין היתר, הגשת אלכוהול לילדות. דיירים המתגוררים בבניינים סיפרו שפנו כבר מספר פעמים למשטרה, אולם לטענתם ידיהם של השוטרים כבולות, על אף שמדובר בקטינות".

   

  "ממשלת ישראל מאבדת שליטה"

  מחאה דומה כבר נרשמה ברחבי הארץ בערים בהן מתגוררת אוכלוסייה מעורבת. "אין יום שאנו לא מקבלים טלפונים על הטרדות בנות מצד ערבים, אם זה מאשקלון, עכו, צפת, בת ים ועוד עשרות ערים", העיד איתמר בן גביר מראשי תנועת ארץ ישראל שלנו. "לצערי ממשלת ישראל מאבדת שליטה. משטרת ישראל לא נוקפת אצבע, ואנחנו נגיע לסייע לכל אותם תושבים יקרים שחשים מצוקה קשה ואף

  אחד לא עוזר להם".

   

  בנצ'י גובשטיין, מראשי ארגון להבה שגם הם מעורבים במאבק, הוסיף כי "אנחנו מברכים את תושבי אשקלון, המצטרפים לתושבי בת ים ושכונת התקווה, ומרימים את הכבוד של בנות ישראל ודואגים לבנות שלהם. אנו קוראים לכל תושבי הארץ להתעורר לפני שיהיה מאוחר מידי, ולדאוג כל אחד לבנותיו שלא יילקחו על-ידי עם אחר.

   

  גובשטיין סיפר כי להפגנה יגיעו נציגים של ראש העיר ושל ארגון להבה, אך הבהיר ש"ההפגנה היא פרי יוזמה מקומית של תושבי אשקלון, אנו באים בתור אורחים. אני מעריך שהציבור מתעורר הודות לפעילותנו הנרחבת: אנו נמצאים בבתי ספר ומבצעים הרצאות וכנסים, התוצאה היא התעוררות של תושבים בנקודות שונות בארץ ואנו מברכים עליה".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  כרזות להפגנה בדרום תל אביב
  צילום: אמיר לוי
  בן גביר. "אף אחד לא עוזר לתושבים"
  צילום: גיל יוחנן
  מומלצים