שתף קטע נבחר

פרקליטי הנגבי: מתנגדים לערעור של הפרקליטות

עורכי דינו של השר לשעבר פנו לבית המשפט בבקשה לדחות את בקשת הפרקליטות להאריך את מועד הגשת הערעור על זיכויו בפרשת המינויים הפוליטיים. השופטת קבעה כי לפרקליטיו של הנגבי יש עד יום ראשון הקרוב להציג את נימוקיהם

לאחר שביתת הפרקליטים, הגיעה העת להתנגחויות: פרקליטות המדינה הגישה באיחור בשבוע שעבר בקשה להאריך את מועד הגשת הערעור על זיכוי השר לשעבר. היום (ב') הגיע תור פרקליטיו של הנגבי, והם הודיעו לבית המשפט כי הם מתנגדים בנחרצות וביקשו להציג את נימוקיהם בתוך ימים ספורים.

 

בפרקליטות מבקשים לערער על ההחלטה לזכות את הנגבי מעבירות של מרמה, הפרת אמונים ושוחד בחירות. הנגבי, שמאז התפטר מהכנסת, אליה יוכל לחזור בבחירות הבאות (אלא אם ייקבע אחרת בערעור), הורשע בחודש שעבר רק בעבירה של עדות שקר.

 

פרקליטיו של השר לשעבר מתנגדים להארכת המועד להגשת הערעורים. בתשובתם לבית המשפט המחוזי כתבו עורכי הדין גרשון גונטובניק ועודד גזית כי "הנגבי מתנגד לבקשה ויבקש מבית המשפט להציג את עמדתו המנומקת לדחיית הבקשה". כמו כן, ביקשו עורכי הדין מבית המשפט המחוזי להגיש את נימוקיהם

תוך מספר ימים. היום קבעה הנשיאה מוסיה ארד שעליהם להגיש זאת עד יום ראשון הקרוב.

 

פרשת הנגבי כונתה תיק הדגל של הפרקליטות בפרשת המינויים הפוליטיים, וההרשעה הקלה יחסית של הנגבי לא תאמה את ציפיותיהם של בכיריה.

 

בבקשתה להארכת מועד הגשת הערעור כותבת הפרקליטות כי תבקש לאמץ בעניין הפרת האמונים את פסק דינו של השופט עודד שחם, שהיה בדעת מיעוט. "ייחודה של פרשה זו אינו רק בהיקפה הנרחב, חסר התקדים, של הפעלת סמכויות השר לשם הענקת משרות בשירות הציבור למקורבים כטובת הנאה, אלא גם במניע האישי והישיר של השר הנגבי", נכתב בבקשה. "הנגבי הציב לעצמו מטרה ברורה לצבור יוקרה בין חברי מרכז המפלגה שלו, על מנת שאלה ישיבו לו כגמולו בבחירות המוקדמות, ופעל ברציפות למימוש מטרה זו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צחי הנגבי. "תיק הדגל של הפרקליטות"
צילום: נועם מושקוביץ
מומלצים