שתף קטע נבחר

לדור יבדוק אם וינשטיין העסיק עובד זר כחוק

לשכת וינשטיין פנתה לפרקליט המדינה בבקשה שיבדוק האם העסקתו של עובד זר בביתו של וינשטיין טרם מינויו ליועץ המשפטי לממשלה, נעשתה כחוק

לשכת היועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, פנתה לפרקליט המדינה בבקשה שיבדוק העסקת עובד זר ללא היתר לכאורה בביתו של היועמ"ש, יהודה וינשטיין. כך הודיע היום (ג') עוזרו הבכיר של היועמ"ש, רז ניזרי.

 

לדבריו, לשכת היועץ ביקשה מפרקליט המדינה, משה לדור, לטפל בעניין זה באותו אופן המקובל ביחס למקרים אחרים מול הגורמים הרלוונטיים, ללא מעורבות של לשכת היועץ ושל היועץ עצמו בעניין זה.

 

באחרונה פורסם כי עו"ד וינשטיין העסיק בעבר בביתו עובד זר ללא היתר במשך כשנה, טרם מונה לתפקיד היועץ המשפטי. בעקבות זאת נמסר מלשכת היועץ כי "אכן הועסק בבית משפחת וינשטיין בעבר עובד ממוצא הודי שלפי בדיקתה של גברת וינשטיין, בזמן שקיבלה אותו לעבודה והמסמכים שהציג העובד בפניה, היה עובד חוקי השוהה בארץ כדין".

 

מלשכתו של היועץ המשפטי נמסר אז כי "עבודתו של עובד זה הופסקה עוד בשנת 2009, הרבה לפני שהיועץ החל לכהן בתפקידו ובלא קשר לכך". הוא הכחיש כי וינשטיין עסק בנושא והנחה, כפי שפורסם, והנחה את משטרת ההגירה בכל הקשור ל"פשיטות על בתי מפורסמים". הוא הוסיף כי גם בעניין נילי פריאל, רעייתו של שר הביטחון אהוד ברק, ההנחיה היתה לפעול בהתאם למקובל "ללא כל סטייה מהן לקולה ולחומרה".

 

לפני מספר חודשים נפתח מחדש תיק החקירה בעניין העובדת הזרה שלפי החשד, הועסקה שלא כחוק בביתם של ברק ופריאל. לאחר שיחידת עוז לא הצליחה למצוא במשך מספר חודשים את וירג'יניה, היא אותרה ונחקרה. בעקבות הביקורת הציבורית פרסמה נילי פריאל מכתב ששלחה ליועץ המשפטי לממשלה ובו היא מבקשת לשלם את הקנס על העסקת העובדת הזרה בניגוד לחוק, אולם וינשטיין דחה את הצעתה על הסף, וכתב כי "נסיבות התיק מצדיקות הגשת כתב אישום".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
העובד היה חוקי? יהודה וינשטיין
צילום: יוני רייף
מומלצים