שתף קטע נבחר

הסיקסרס נואשים: איך נפרדים מאייברסון

בהנהלת הפילדלפיה 76' עושים מאמצים כדי לשלוח את הכוכב הבעייתי של הקבוצה לכל קבוצה שתסכים לקבל אותה. בינתיים אין קונים

אלן אייברסון, כוכב העל של הפילדלפיה 76', הוא כרגע אחד השמות המדוברים ביותר בשוק השחקנים האמריקני. העניין שמעורר אייברסון, שאינו שחקן חופשי, לא נובע מהיותו סחורה חמה בימים אלה, אלא דווקא מהרצון הגדול של הנהלת הסיקסרס להיפתר ממנו.
אייברסון, בוגר מכללת ג'ורג'טאון, שנבחר ראשון בדראפט 96' על ידי הסיקסרס, מנהל מאז עונתו השניה בליגה יחסי אהבה-שנאה עם מאמן הקבוצה לארי בראון. השחקן נתן אומנם תפוקת נקודות מצוינת בכל עונה (25 נקודות למשחק בקריירה) והפך לכוכב על בסיקסרס ובאנ.בי.איי, אך חוסר הבגרות שלו בחייו הפרטיים ואי נכונותו להשקיע באימונים הביאו את בראון לצאת נגדו ולהוביל מהלך שישלח אותו לקבוצה אחרת.
הקיץ הגיעו יחסיהם המתוחים של אייברסון ובראון לשיא, דווקא לאחר העונה הטובה ביותר של השחקן (סיים שני בטבלת קלעי הליגה עם 28.4 נקודות בממוצע למשחק) מאז שהגיע לליגה. בנוסף על יכולתו האישית הגבוהה, הוא הוביל בשתי העונות האחרונות את הסיקסרס לסיבוב השני של הפלייאוף במזרח, ממנו הודחו בשני המיקרים ע"י האינדיאנה פייסרס.
אייברסון ששמע על כוונתו של בראון להתמודד על משרת מאמן מכללת צפון קרוליינה, נתן את "ברכתו הנלהבת" לעזיבתו ואיחל לו הצלחה, והחלטתו של המאמן להישאר בפילדלפיה גרמה לאכזבה לכוכב הממורמר שאמר: "אני רוצה להישאר בפילדלפיה, אבל דברים צריכים להשתנות". בראון מצידו לא נישאר חייב כשהשיב לשחקן: "אם לא תתחיל להשקיע לטובת הקבוצה, תמצא את עצמך בחוץ".
אייברסון לא עונה כרגע על ציפיותיו של מאמנו, והאחרון החליט בשיתוף הג'נרל-מנג'ר, בילי קינג, לפתוח במגעים עם קבוצות בליגה בנוגע לטרייד שישלח את את השחקן לעיר אחרת.
עבודה מאומצת של הנהלת הסיקסרס בראשותו של קינג, הביאה בינתיים רק למשא-ומתן על עיסקת ענק מסובכת בין ארבע קבוצות, שהסיכויים שתצא לפועל קטנים ביותר. לפי התכנון הסיקסרס ישלחו את אייברסון ומאט גייגר לדטרויט פיסטונס (ואת טוני קוקוץ' ללוס אנג'לס לייקרס), שישלחו את ג'רי סטקהאוס וכריסטיאן לייטנר לשארלוט הורנטס, שישלחו את אנתוני מייסון ללייקרס. הסיקסרס יקבלו את אדי ג'ונס מההורנטס, גלן רייס מהלייקרס וג'רום וויליאמס מהפיסטונס.
הבעיה העיקרית, היא ששארלוט מסרבת לוותר על אדי ג'ונס (למרות שהוא כבר החליט לעזוב כשחקן חופשי) ואינה מעוניינת לצרף אליה את סטקהאוס ולייטנר שיכבידו על תקרת השכר שלה, שעמוסה ממילא.
למרות זאת, הרומן בין הסיקסרס לאייברסון עומד להיגמר. בראון והנהלת הסיקסרס, שמלכתחילה לא נכנסו לרומן הזה בהתלהבות יתרה, ישמחו להיפתר מאייברסון ומחוזה ה-71 מיליון שלו. וכמה שיותר מהר יותר טוב.

לפנייה לכתב/ת
ארכיון
אייברסון. הבלון הולך להתפוצץ
ארכיון
allsport
בראון. נשבר לו
allsport
מומלצים