שתף קטע נבחר

לא יסתמו לנו את הפה

הנסיון להקמת ועדה פרלמנטרית הוא מקרתיסטי. במקום להתעניין במה שיש לנו לומר, מנסים ליצור לנו במחסום watch ובארגונים אחרים דימוי של בוגדים. תכתיבים של השלטון מה מותר ומה אסור, מסוכנים ומזיקים למדינה

בימים אלה מלאו 100 שנה לעלייתו של אבי, אליהו קרימסקי, מרוסיה לישראל. אבי, איש העלייה השנייה, בהיותו בחופי חיפה, ובראותו את הכרמל, אמר לעצמו, לישראל אכנס עם שם עברי ובהשראת הכרמל החליף את שם משפחתו לכרמיאלי.

 

  

באותה תקופה, בה הארץ היתה מיושבת בפלסטינים מזה מאות בשנים, נדד אבי, החלוץ, בכל רחבי הארץ בחיפושיו אחר פרנסה.

 בין היתר הגיע לדגניה א' אם הקבוצות, שעומדת עכשיו כנראה להיכלל כאתר לשימור באונסק"ו, משם עבר ליבניאל בה גידל ירקות, ומאוחר יותר, עלה עם 16 חברים נוספים לגניגר אשר בעמק יזרעאל. הקים את המועצה האזורית עמק יזרעאל והיה היו"ר שלה במשך 21 שנים. כשסיים ניקרא למשרד המסחר והתעשיה והיה מנהל מחוזות חיפה והצפון. בזמנו הפנוי, כהובי, עסק בחקר ארץ ישראל הקדומה. ספרייתו היתה גדושה בספרי מחקרים על היישוב באותה תקופה.

 

זה היה אבי, יליד רוסיה, הפטריוט של אותם הימים. אני זוכרת ערבים מהסביבה שהיו באים לביתנו ואבי היה מגיש להם קהווה מפינג'אן. השיחה היתה שוויונית, בעיות של חקלאים בעמק יזרעאל. זו האווירה בה גדלתי, זה החינוך אותו קיבלתי, אני רעיה - חברת מחסום watch .


פעילות של מחסום watch במחסום חווארה (באדיבות מחסום ווטש)

 

היום כשהכנסת אישרה את הצעתה של ח"כ פאינה קירשנבאום להקים ועדת חקירה פרלמנטרית ולחקור את פעילות ארגונים לזכויות אדם, בהם מחסום watch , אני שואלת את עצמי האם חברת הכנסת שאבה את מקורותיה מאותה מקורות שאבי שאב. שניהם ילידי רוסיה, לאבי היה מקום בביתו לערבים, לחברת הכנסת קירשנבאום יש מקום רק לישראל ביתנו, שהרי זה ביתה מאז ומתמיד והוא רשום בטאבו על שמה ועל שם חבריה התומכים בדרישה להקמת ועדת חקירה פרלמנטרית.

 

צופות ומתעדות

ומה דורשת חברת הכנסת מוועדת החקירה ולמה? הדרישה היא לבדוק את מעשיהם של אותם ארגונים, שמא יושחר שמה של ישראל במדינות העולם. הרי יעודו של מחסום watch, אשר קם כדי לצפות ולתעד את הנעשה בשטחים הכבושים, היה בדיוק לפרסם לעין השמש את שרואות עיני חברותיו.

 

אין אנו מתחבאות מאחורי שום מסך ומסכה, נהפוך הוא, הלוואי ועם ישראל היה רוצה להקשיב לראות ולחוות את שאנו חווות כבר 10 שנים. אלא שעיני החברה טחו מראות, כי אינה רוצה לראות. ואם פעם ראו את העם היהודי כ"אור לגויים", היום עוטה עלינו אפילה, לא בגלל הדיווחים, אלא בגלל המעשים. שום ויקיליקס לא פרסם דברים שמחסום watch תיעד והם אינם באתר שלנו. הכל גלוי, גם המימון.

 

בעקבות הדיון בכנסת תחושותי קשות ומזכירות את שירו של מרטין נימלר, שמדבר על רדיפה פוליטית ומסיים במילים "כשבאו לקחת אותי, לא היה מי שיעמוד לצדי". הנסיון להקמת ועדה פרלמנטרית הינו ניסיון מקרתיסטי פשיסטי

 נואל, שבא להשתיק דעות שאינן מקובלות על השלטון. במקום להתעניין במה שיש לנו לומר, מנסים ליצור לנו במחסום watch ובארגונים אחרים דימוי של בוגדים. תכתיבים של השלטון מה מותר ומה אסור, מסוכנים ומזיקים למדינה, יותר מאשר כל ביקורת עליה.

 

זכויות אדם, הם זכויות אוניברסליות, ואינן צבועות בשום צבע, גם לא של ישראל ביתנו. הסרת המסך מהנעשה בשטחים, זו הפטריוטיות שלי, כאחת שאוהבת את הארץ הזו ורוצה לראות אותה מוסרית ונדיבה יותר.

 

רעיה ירון, דוברת מחסום watch

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מחסום חווארה. פועלות גם כאן
צילום: AP
רעיה ירון
מומלצים