שתף קטע נבחר

זעקת האלמנה: רה"מ בחר להתעלם מאיתנו בטקס

הרוחות עדיין סוערות אחרי התפרצות הזעם בטקס לנספי אסון הכרמל. "היה מביך לנתניהו - לא לי", אמרה אלמנתו של ירון ברמי, "בעלי מת ונתניהו קבר את החקירה. חייבים לנו את האמת". בש"ס מלקקים את הפצעים: "רחמנות על ישי"

בבוקר שלמחרת התפרצות הזעם של משפחות 44 הנספים באסון הכרמל, נראה שהרוחות עדיין סוערות ומסרבות להירגע. בש"ס מתקשים להתאושש מהשפלתו של שר הפנים, אלי ישי, שגורש מהאירוע, והמשפחות רותחות. "האירוע היה מביך לראש הממשלה ולממשלתו - לא לי. אני לא נבוכה. אני כועסת. אני דורשת תשובות, אבל נתניהו בחר להתעלם", אמרה ל-ynet עינב, אלמנתו של ירון ברמי.

 

הצטרפו לעמוד הפייסבוק של ynet

 

בעקבות התקרית, מגלים בש"ס בעיקר חמלה כלפי היו"ר ישי. אחד מחברי המפלגה אמר ל-ynet כי "היה קשה לראות את אלי במצב כזה. פשוט רחמנות עליו". לדבריו, אי אפשר לשפוט את המשפחות על מעשיהן בשעת צערן, ולכן השר ישי "נהג באצילות" כשמחל על כבודו ויצא מן האולם.

 

גורם נוסף בש"ס הודה כי התפרצות ההורים השכולים כלפיו "פגעה בו מאוד", וטען כי מדובר בתוצאה ישירה של "ההתנפלות וההסתה של התקשורת נגדו בשבועות האחרונים". הוא הוסיף כי "הדבר הזה עבר כל גבול". בש"ס מספרים כי בעקבות התקרית, התקשר ראש הממשלה, בנימין נתניהו, לישי והביע צער את הדברים. 

 

ירון ברמי בן 31 שנספה באוטובוס הבוער, הותיר אחריו אשה בחודש

השישי להריונה ובת בגיל שנתיים. בחודש שעבר, מיד לאחר שקמו מהשבעה הבטיחו אשתו ושאר בני משפחתו של ירון, כי ייצאו למאבק באלה האחראים למחדל הכבאות וסימנו את ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר הפנים אלי ישי.

 

"אני רוצה לדעת את האמת. אני רוצה לדעת מה לספר לבתי בת השנתיים, נועה, ולילד של ירון שאני נושאת ברחמי", אמרה האלמנה, "מה אספר להם כשיגדלו, וישאלו כיצד ומדוע נספה אביהן בשריפה".

 

עינב הוסיפה וסיפרה על השכול שעמו היא ומשפחתה נאלצים להתמודד מאז שהתרחש האסון: "איבדתי בשריפה את בעלי, בן המשפחה היקר לי ביותר. ההורים איבדו בן. איבדנו את הדם שלנו. כל בוקר אני קמה, בוכה ומתוסכלת מזה שאיבדתי את ירון, בעלי. המעט שאנחנו מבקשים הוא האמת. במקום שנוכל להתמקד באבל שלנו, בכאב ובשיקום, אנחנו צריכים לרדוף אחרי האמת. שסוף סוף יבוא מישהו ויגיד לנו מה באמת קרה שם".

 

על האירועים שהתרחשו אמש במהלך טקס הזיכרון לנספים, הסבירה ברמי שזעמן של משפחות התפרץ מתוך אכזבה עמוקה מכך שלא מקימים ועדת חקירה ומאחר שהן לא ידעו אף פעם מה באמת התרחש שם.

 

"כיבדנו את האירוע. כאשר הקריאו את שמות החללים, כאשר דיבר נשיא המדינה, גם כאשר דיבר ראש הממשלה. המתנו לשמוע, סוף סוף, מה באמת קרה לאוטובוס. ציפינו לשמוע שמקימים ועדת חקירה. אך הציפייה שלנו לא התממשה. זה היה השלב שבו התרגזנו והתחלנו לקרוא לעבר נתניהו ולומר לו שאנחנו רוצים ועדת חקירה. רוצים לדעת את האמת. אבל הוא בחר להתעלם מאיתנו. התיישב במקומו והתעלם.

 

"את ועדת החקירה הממלכתית ראש הממשלה קבר. 44 צדיקים, מטובי בנינו, נשרפו באש, נפלו חלל, ואיש אינו יודע איך. איש אינו יודע את האמת. הבן שלנו נקבר, וחובתה של המדינה היא אחת: לתת לנו את האמת".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
עינב ברמי. "דורשת תשובות"
צילום: רועי עידן
ירון ברמי. הותיר אחריו אשה בהיריון וילדה בת שנתיים
צילוום רפרודוקציה באדיבות שב"ס
מומלצים