שתף קטע נבחר

בשורה לממהרים: 110 קמ"ש בכבישים נוספים

לאחר שהעלה את המהירות המותרת בכביש 6, מודיע היום (ה') שר התחבורה על העלאת המהירות ל-110 גם בכביש מספר 1 בין תל אביב לירושלים, ובכביש 4 בין אשדוד-ראשל"צ. ובכביש החוף בין תל אביב לחיפה - עולה מ-90 ל-100 קמ"ש. בכבישים אחרים תופחת המהירות ב-10 קמ"ש

110 קמ"ש בכביש המהיר, בלי חשש מדו"ח. משרד התחבורה מודיע כי החל מהיום (ה') תעלה המהירות המותרת לנסיעה בחלק מהכבישים המהירים בארץ, מ-100 קמ"ש ל-110. "רשת הכבישים בישראל התרחבה והשתכללה, ומהירות הנסיעה בכבישים אלה צריכה לבטא את רמת הבטיחות ומידת השירות שהדרך מעניקה לתנועה", אומר שר התחבורה, ישראל כץ.

 

החברה הלאומית לדרכים (מע"צ) החלה הבוקר בהחלפת התמרורים בקטעי הדרך בהם הועלתה המהירות, ובימים הקרובים תציב תמרורים חדשים בשאר הכבישים בהם שונתה המהירות המותרת. בעתיד הקרוב תעלה המהירות המותרת בכבישים נוספים, כך אמר השר.

 

 

כבישים מהירים, עוד יותר

השינוי במהירות הנסיעה המרבית המותרת, מתאפשר לאחר שמשרד התחבורה אימץ את הנחיות הוועדה המקצועית בנושא, אשר קבעה בין היתר גם כי יש להפחית מהירות בכבישים עירוניים מסוימים. ממשרד התחבורה נמסר כי הורדת המהירות באותם כבישים עירוניים תיכנס לתוקף בחודשים הקרובים, בהתאם להיערכות של הרשויות המקומיות במקומות הרלוונטיים.

 

כבישים (יותר) מהירים:

  • כביש 1 - המהירות תעלה מ-100 כיום ל-110 קמ"ש (בשבוע הבא), בקטע בין מחלף לטרון וקטע הכביש המשותף עם כביש 6, סמוך למחלף בין שמן.
  • כביש 2 - המהירות תעלה מ-90 ל-100 קמ"ש (היום), בקטע בין מחלף אולגה לחיפה.
  • כביש 4 - המהירות תעלה מ-100 ל-110 קמ"ש (היום), בקטע בין מחלף אשדוד למחלף עין הקורא.
  • כביש 5 - המהירות תעלה מ-90 ל-100 קמ"ש (בשבוע הבא), בקטע בין מחסום שער שומרון וצומת חארס.
  • כביש 77 - המהירות תעלה ל-100 קמ"ש (בשבוע הבא), בין צומת ישי לצומת המוביל ובעתיד תבחן העלאה נוספת ל-110.
  • כביש 431 - המהירות תעלה ל-110 קמ"ש (בעוד כשבועיים) בין מחלף נס ציונה למחלף ענבה - החיבור לכביש ירושלים-תל אביב.

 

"הסתיים העידן בו ניתן היה להסתפק במבנה הפשוט של מהירות הנסיעה בדרכים", הסביר שר התחבורה, ישראל כץ, את השינויים במהירות המרבית. השר גם חזר והזכיר כי הנחה את משטרת התנועה שלא לאכוף עבירות מהירות, אלא אם מהירות הנסיעה גבוהה ב-10% מהמותר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אכיפת מהירות, רק מ-10% סטייה ואילך
צילום: קובי קואנקס
ynet רכב בפייסבוק
לוח winwin
מומלצים