שתף קטע נבחר

מהנעשה במולטיספירה: צב אוכל פירה

הפנטזיות המצוייצות של קנייה ווסט, פרידה מיוסף שילוח, אמני פיתוי מזמרים, קונספירציה צבית, והנשיא קצב ב"אוז". אה, וגם צב. אוכל. פירה

מקורות יודעי דבר מוסרים על פתיחתה של קבוצת מחתרת התומכת בצבים האוכלים פירה בפייסבוק. עדיין לא ברור מאיפה צמחה הקבוצה ומי העומדים מאחוריה, אבל התמונות הקשות מדברות בעד עצמן. מחאה כנגד הקבוצה כבר נרשמה במולטיספירה: "אוי ואבוי! גם בשבי וגם אוכל אוכל שלא מתאים לו?" 

 

הפנטזיה האפלה של קניה ווסט

סקיצה של קליפ ל-Monster, סינגל מהאלבום החדש של קניה ווסט, "הפנטזיה היפה, האפלה והמעוותת שלי", דלפה לרשת ועשתה רעש עם צילומי נשים עירומות תלויות ודוגמניות מתות במיטתו של המוזיקאי הגיגה-פופולרי. אלי לוין מהבלוג הציווי החדש מנסה לפענח את ווסט: "עבור קניה ווסט הפנטזיה היא לא פחות מציאותית מהעולם שבו אנחנו חיים אלא אפילו יותר מציאותית ממנה. הוא לא מתבייש בפנטזיה שלו מפני שעבורו לא מדובר בפיקציה אלא במציאות לכל דבר". ג'וש גרובן רוכב על הפופולריות של ווסט עם קאברים מוזיקליים. לא לשירים של ווסט, אלא לציוצי הטוויטר שלו.

 

 

 

 

יוסף שילוח, 1941-2011

"ולחדשות בהרחבה: יוסף שילוח גילם את הסמל הפרסי כ"כ הרבה פעמים שהוא יוכר כחלל צה"ל", כתב חברנו ניצן סדן. גולשים אחרים נפרדים מהשחקן המנוח עם הציטוטים המפורסמים שהשאיר אחריו, ומוחלים אפילו על הזדהותו עם הפלסטינים וההמלצה על הסרט ג'נין ג'נין.

 

אבי כהן ותרומת האיברים 

אורי משגב כותב על אבי כהן: "אני משתתף בצערה העמוק של בני משפחת כהן עם פטירת יקירם. באותה נשימה אני מבקש להשתתף גם בצערם של החולים ובני משפחותיהם שחייהם יכלו להינצל, להתארך או להשתפר משמעותית, לו היו נתרמים אבריו של כהן לטובת ניתוחי השתלות. זו הייתה צוואתו המפורשת בעודו חי, והיא הופרה בעצתם הרעה של רבנים חשוכים, שרלטנים ומניפולטיביים. לא הכרתי אישית את אבי, אבל איני מוצא מנוחה לנפשי מאז".

 

גם יאיר לפיד מתייחס לסיפור: "אלמנתו של אבי כהן התראיינה היום ואמרה שסירבה לתרום את אבריו כדי שהוא "יהיה יפה במותו כמו בחייו". דווקא משום שסירבה לאשר את תרומת האיברים, ודווקא משום שנכנעה לרבנים חשוכים, ודווקא משום שהפכה עוד חמש משפחות לאומללות כמוה - היא מנעה מבעלה להיות להיות יפה במותו כמו בחייו".

 

האם אתה יהודי כשר?

שאלון בחן את עצמך בבלוג ואן דר גראף אחותך. שאלה לדוגמה:

 

אתה רוכש מצרכים בסופרמרקט, כשלפתע אתה רואה אישה נכנסת למקום כשהיא לבושה במכנסיים. מה הפעולה הבאה שלך?

א. מחפש את מחלקת מוצרי החלב ומקווה שחידשו כבר את אספקת החמאה.

ב. מרים כמה זיתים וחמוצים מהתפזורת ולועס להנאתך. זה לא יחסר לאיש.

ג. מגרש את האישה בבושת פנים החוצה, מאשים אותה בחוסר צניעות וצועק עליה שהיא לא יהודיה.

 

שותקים שבירה

הכנסת החליטה להקים ועדת חקירה פרלמנטרית לפעילות ארגוני השמאל. מיכאל מנקין, ראש ארגון שוברים שתיקה, פרסם בפייסבוק את ההצהרה "דברים שלא אומר בוועדת קירשנבוים": "אני יודע מה לא אומר להם בוועדה. לא אומר להם שעליתי לארץ עם משפחתי כילד. לא אומר להם ששירתתי בצבא כקצין בגולני. גם לא אספר להם שעשיתי 35 ימי מילואים בצו שמונה במלחמת לבנון השנייה. לא אומר להם את הדברים האלו כי אני לא חייב להם כלום. הם לא צריכים לאהוב אותנו. להבין שאנחנו 'בכל זאת' פטריוטים. הרי הם עושים הרבה יותר נזק למקום הזה ממנו".

 

פרשת קצב

הגולש ikessony הכניס את קצב לכלא הטלוויזיוני האכזרי "אוז". יוסי ביילין מציע דווקא לחון אותו. יובל רד מוחה נגד הרעיון.

 

אבי סגל: "לא יודע מה רוצים מיוסי ביילין, שקורא עכשיו לשחרר את האנס. כשהוא קרא לשחרר את מרוואן ברגותי שהורשע בחמישה מעשי רצח, ואף קרא לו איש מחנה השלום, אף אחד לא צפצף".

 

דורה קישינבסקי: "יוסי ביילין: 'די, צחקנו, נהנינו, אבל עכשיו ברצינות, לא באמת נשים אותו בכלא, נכון? הוא לא איזה קופאי בסופר'".

 

וגם: קצב אוכל פירה! ועוד אחד.

 

LOL נגענו

אריק ווסרמן: "בחייו של כל גבר יש שלב בו הוא אומר לעצמו: 'הגרביים האלה הגיעו לסוף דרכן, זו פשוט בושה וחרפה' ומאותו הרגע יש לו כשנה בלבד להמשיך ולגרוב אותן".

 

אלון איתן: "שעשוע לשעות הפנאי בנתיבי איילון: לנסות לאתר נהג ש*לא* שקוע בסלולרי שלו".

 

רוי ולטר: "נראה לי שמתן חודרוב הוא פליימוביל".

 

אלדד ברקוביצ'י: "אם בצבא קוראים לך לפי שמך הפרטי, כנראה שאתה אשכנזי".

 

רן ל. על שינויי מזג האוויר בטוויטר: "יש שמש, אין שמש, יש שמש, אין שמש. די! הטרפתם את ראבי!"

 

מיכל רובינזון: "התחלתי לצרף הימורים לקרן "מתי יתחילו לשדר פרנדז וסיינפלד בקומדי סנטראל". קדימה! שישה שבועות, אלפיים שקל, שישה שבועות. מי אומר שמונה?"

 

אמנות הפיתוי 

אומן הפיתוי סטס סגין לא מתעייף ומציג גירסת כיסוי ל"כשאת אומרת לא, למה את מתכוונת". אלה קמר בביקורת מוזיקלית על הסינגל: "הקאתי קצת בפה. ובשירותים. ועל הרצפה, ועל הספה ובעוד שלושה כלי-אוכל שונים שמצאתי במטבח". אולי אפשר להמליץ לקמר על קצת פירה, כדי להרגיע את הבטן?

 

מהנעשה בגויספירה 

אליך רונה טל, שליחת המדור למולטיספירה הזרה:

 

בשבוע שעבר חגגנו את הסילבסטר, או כמו שקוראים לזה בחו"ל, ערב השנה החדשה. לקראת השנה החדשה אנשים אוהבים להחליט על שינויים משמעותיים בחייהם, לקחת על עצמם פרוייקטים חדשים, ובכלל, לנסות להתחדש. ההחלטות הפופולריות ביותר הן בדרך כלל להוריד במשקל, להפסיק לעשן, להקדיש יותר זמן למשפחה, ועוד כל מיני פעילויות שאנחנו אוהבים להכריז עליהן אבל לא ממש נוטים להתמיד בהן.

 

אבל יש גם הפתעות. האתר AllTwitter ליקט מרחבי טוויטר את ההחלטות המקוריות ביותר, שביניהן "להסיר את אמא שלי מרשימת החברים בפייסבוק", "לעוף בכדור פורח עם קרמיט הצפרדע וג'יימס ארל ג'ונס", "ללמוד לעשות שפגט" ו"להשתכר יותר" (במובן האלכוהולי של המילה). אחד המצייצים הגדיל לעשות ולקח על עצמו שתי החלטות חשובות: האחת, "להתחיל לסדר לעצמי את החיים, אני חושב שאני בדרך הנכונה". השנייה: "לעשן הרבה הרבה הרבה מריחואנה".

 

ויש גם סלבס שבחרו לשתף את קהל המעריצים שלהם בהחלטות השנה החדשה שלהם. ג'סטין ביבר הבטיח כי ימשיך לעשות מוזיקה ויחלוק אותה איתנו. נקווה שהנטייה לא להגשים את החלטות השנה החדשה תעבוד גם כאן. לינדזי לוהן היתה יותר פילוסופית, ציטטה את מהטמה גנדי ואמרה כי מעכשיו היא הולכת לקחת את החיים צעד אחר צעד.

 

טוקבק 

דנה בארי-שדה מגיבה על הכתבה על הנער שהתאבד בזמן צ'ט בפייסבוק: "הכתובת הייתה על ה-WALL?"

 

וגם: חייש הראל: "סיבת המוות הנפוצה ביותר, נכון לעכשיו: פייסבוק ושפעת".

 

ליאור אורן: "נער גלש בפייסבוק והתאבד? אני מבין אותו".

 

טל כהן מגיב לכתבה על מעבדת שירות למק שתבעה לקוח לא מרוצה שטינף עליה באינטרנט: "אם אתה מספיק עלוב וחסר חוט שדרה בכדי לקנות עוד מוצר של אפל, כנראה שאתה גם מוכן לקבל ברוח טובה תביעה שכזו. זו לא סתם תביעה, זו תביעה קסומה ומהפכנית!"

 

מארק דיוויס מגיב לעלבונות שהטיחה הזמרת מירי מסיקה ביפה (והחנון) חופית טייב: "הכלבה סטייסי יותר חכמה מחופית". כמו כן, מחקרים מוכיחים שזוחלים שאוכלים פירה חכמים יותר משתיהן.

 

המשכה של המולטיספירה בדרכים אחרות

המולטיספירה מתעדכנת במהלך השבוע גם בפייסבוק ובטוויטר. מוזמנים לבקר.

 

כתבתם או קראתם פוסט/סטטוס/ציוץ ששווה לשתף? ספרו לנו בטופס או באימייל multi@kenans.net. יש לכם תמונות למולטיספירה? מלאו את האישור ושלחו אותן .

  

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הציוצים של קניה ווסט, עכשיו בגרסת האלבום.
קשה לישון על כריות פרווה. מרגש.
מומלצים