שתף קטע נבחר

ישי אחרי הגירוש: יש מי שמנצל את השכול

בראיון לעיתון חרדי התייחס שר הפנים להאשמות שהועלו על-ידי גורמים במפלגתו נגד מפקדת משטרת חיפה, שנספתה באסון הכרמל: "חלילה שנאשים את הגברת תומר באסון הנורא. לא ברור לי כיצד אמירות נוראיות שכאלה מיוחסות לש"ס"

התייחסות ראשונה של שר הפנים להתקפות נגדו, בטקס הזיכרון ל-44 הנספים באסון הכרמל. אחרי שנאלץ לעזוב בבושת פנים את הטקס הממלכתי בבית אורן, התייחס השר אלי ישי לאירוע המביך ולחילופי ההאשמות בין גורמים במפלגתו לבן זוגה של תת-ניצב אהובה תומר, דני רוזן. "חלילה שנאשים את הנספים שחרפו נפשם בעד הצלת אזרחי ישראל", אמר בראיון שפורסם הבוקר (יום ו') בראיון לעיתון החרדי "המבשר".

 

 

אחרי המתקפות על ישי, גורמים בש"ס האשימו את תומר באחריות לאסון האוטובוס. "חלילה שנאשים את הגברת תומר, עליה השלום, באסון הנורא... לא ברור לי כיצד אמירות נוראיות שכאלה מיוחסות לש"ס. די לניצול השכול. די למחנאות הפסולה. לבי על המשפחות השכולות. זה לא הזמן ליצור מחנאות ופלגנות בעם ישראל", אמר ישי.

 

שר הפנים גם התייחס לדברים שהטיח לעברו דני רוזן, בן-זוגה של תומר. "אינני רוצה להתייחס למה שאירע באותן שעות. ישנם אולי כאלה המנצלים את השכול ניצול ציני ממניעים פוליטיים. אני איני נמנה עליהם, וכפי שנאמר: 'המשכיל בעת ההיא יידום'".

 

גורמים בש"ס האשימו אתמול את תומר באחריות לאסון האוטובוס. "מפקדת משטרת חיפה נתנה אור ירוק לכניסת אוטובוס הסוהרים למלכודת האש", אמרו בעילום שם. ח"כ נסים זאב אמנם לא הזכיר את שמה של תומר, אך גם דבריו היו ברורים: "הכתובת היא מי שהכניס את האוטובוס הזה לטווח האש למרות האיסור, וזו לא הייתה הוראה של אלי ישי".

 

במשטרה זעמו על מה שהגדירו "שימוש ציני ופוליטי בזכרם של הקורבנות". הם אמרו כי "אותם גורמים בש"ס, המכנים עצמם 'מקורבים לשר', לא

 מכירים את העובדות ולא יודעים דבר על השתלשלות האירועים שנמצאים עדיין בחקירה. הם יורים באוויר".

 

בן-זוגה של תומר ז"ל, שקרא שוב להתפטרותו של ישי, התייחס לטענה הספציפית ואמר כי "אהובה הגיעה מכיוון אחד והאוטובוס מכיוון אחר". רוזן אמר כי בידיו צילומים מהזירה ועדויות המחלצים: "ממציאים שאת ההוראה לעלות לכלא היא נתנה, אבל הם לא יודעים מה קרה בשטח. במקום לעסוק בעובדות האמיתיות הם מפזרים מסך עשן, שנועד להעביר את האש חזרה אלי. הם יודעים שאלי ישי אשם ומוטלת עליו חובה ציבורית ואישית להודיע על התפטרותו".

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ישי יוצא מהטקס השבוע
צילום: רויטרס
תנ"צ אהובה תומר ז"ל
צילום: אבישג שאר ישוב
דני רוזן. "לא רוצה להתייחס"
צילום: קרן נתנזון
מומלצים