שתף קטע נבחר

בולדוזרים במזרח ירושלים: נערכים להריסת בתים

תושבי שכונת ראס אל-עמוד דיווחו כי פקחי העירייה נערכים להרוס בתים לא חוקיים בשכונה. המשטרה אישרה כי שלחה כוחות לאבטח הריסות, אך בעירייה הכחישו. "התחלנו את השנה ברגל שמאל", אמר מאיר מרגלית, חבר מועצת העיר מטעם מרצ

פותחים את השנה בהריסת בתים בירושלים: תושבי שכונת ראס אל-עמוד במזרח ירושלים דיווחו הבוקר (יום ב') כי בולדוזרים ופקחי העירייה נערכים להרוס בתים בלתי חוקיים בשכונה. המשטרה אישרה כי שלחה כוחות לאבטח הריסות, אך בעירייה הכחישו שבכוונתם להוציא לפועל צווי הריסה. "איננו מוסרים מידע מראש על הריסות", אמרו בעירייה.

 

 

"התחלנו את השנה ברגל שמאל", אמר חבר מועצת עיריית ירושלים מטעם סיעת מרצ, ד"ר מאיר מרגלית בתגובה לדיווחים. לדבריו, "כבר בימים הראשונים של השנה מספר ההריסות עולה בהרבה על מה שידענו בשנים האחרונות. לרוב, לא נהוג להרוס בתים בתחילת ינואר משום שהתקציב העירוני עוד לא התגבש, ולא ברור כמה כסף מוקצה למטרות אלו. זה מפתיע שהתחלנו ללא תקציב מאושר".

 

הלילה מתחו בארה"ב ובאירופה ביקורת חריפה על התחלת הבנייה במתחום מלון שפרד שבשכונת שייח' ג'ראח בירושלים. דחפורים וכלים כבדים הרסו אתמול בבוקר את המבנה הישן שהפך לנקודת מחלוקת בין תושבי השכונה היהודים לתושביה הערבים. 

 

במסמך שכתבו נציגי האיחוד האירופי הם מציעים להציב משקיפים מטעמם בבתים ובאתרים המיועדים להריסה או לפינוי, כדי שיוכלו להתערב במקרה של מעצר פלסטינים חפים מפשע.

קודם לכן גינתה מזכירת המדינה האמריקנית, הילרי קלינטון, את הבנייה היהודית בשכונה הערבית במזרח ירושלים וכינתה את הצעד האחרון "התפתחות מדאיגה".

 

"זה סימן טוב", אמר נציג מרצ במועצת העיר על הכוונה להציב משקיפים מטעם האיחוד האירופי, "אבל בירושלים לא צריך פקחים, צריך לעבור לשלב הסנקציות, להעמיד את ממשלת ישראל מול הקיר ולהגיד 'די, גמרנו, עברתם כל גבול'. אני מקווה שישימו סוף להשתוללות, כל בית שהורסים שקול לעוד נדבך מוסרי עליו המדינה אמורה לעמוד".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הריסת בתים בירושלים (ארכיון)
צילום: נועם מושקוביץ
מומלצים