שתף קטע נבחר

מסלול מהיר לתל-אביב? לא לחברי הכנסת

חברי הכנסת יכולים לנסוע על חשבון משלם המסים בכביש 6 ובמנהרות הכרמל, אבל דווקא בדרך לתל-אביב הם יצטרכו להמתין בפקקים. "אין הכנסת רשאית לממן לחברי הכנסת את הנסיעה בנתיב המהיר", הובהר למחוקקים

בשבוע שעבר נפתח הנתיב המהיר  בכביש ירושלים-תל אביב, אבל חברי הכנסת ימשיכו לחכות בפקקים בדרך מהבירה: מנכ"ל הכנסת, דן לנדאו, הודיע היום (ג') ל-120 המחוקקים שלא יוכלו להשתמש על חשבון משלם המסים בנתיב שנועד להקל על ההמתנה בפקקים.

 

 

"כידוע כל התשלומים המשולמים לחברי הכנסת נקבעים על ידי ועדת הכנסת לאחר קבלת המלצה של הוועדה הציבורית בראשות פרופ' (אשר) גרונאו", כתב לנדאו במכתב שהעביר לחברי הכנסת, "ועדת הכנסת קבעה בעבר כי הכנסת תממן את נסיעתם של חברי הכנסת בכביש 6 ולאחרונה אישרה ועדת גרונאו את אותו הסדר ביחס

לנסיעה במנהרות הכרמל המופעלות בדומה לכביש 6".

 

"ואולם", כותב המנכ"ל, "ועדת גרונאו לא אישרה את מימון הנסיעה בנתיב המהיר. לפיכך, כל עוד לא התקבלה החלטה אחרת בעניין על ידי ועדת הכנסת, אין הכנסת רשאית לממן לחברי הכנסת את הנסיעה בנתיב המהיר, גם לא מתקציב הקשר עם הציבור".

 

חבר כנסת שבכל זאת מתעקש להשתמש בנתיב המהיר ברכב שהעמידה לרשותו הכנסת, יעשה זאת באמצעות מנוי פרטי או שישלם עבור נסיעה חד-פעמית בעמדות האוטמטיות שבמתחם הכניסה לנתיב. "אנא שימו לב, כי מוטלים קנסות בגין נסיעה בנתיב המהיר ללא מנוי", חתם המנכ"ל את מכתבו.

 

לידיעה זו ניתן להגיב רק בעמוד הפייסבוק של ynet

 

לפנייה לכתב/ת
כביש 6 כן, הנתיב המהיר לא
צילום: חיים זרזר
לנדאו. בשורות קשות
צילום: גיל יוחנן
מומלצים