שתף קטע נבחר

פלד למתנחלים: ברק לא הכתובת, לחצו על רה"מ

בפגישה עם מתנחלים באפרת, הם הלינו על עצירת הבנייה ביישוב. השר מהליכוד שמע - וסימן את נתניהו כאחראי

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, רגיל לביקורת ממתנגדיו ומהאופוזיציה, ואפילו למלים קשות שמוטחות בו על-ידי חלק מחברי הכנסת של הימין ושל הליכוד, בכל הנוגע לנושאים המדיניים. אבל הוא עדיין לא זכה לשמוע ביקורת מפי שר בליכוד, שאף מסייעים ליריב פוליטי. השר יוסי פלד אמר במפגש עם מתנחלים באפרת, כי "ברק הוא לא הכתובת לתקיפות" בעקבות ההקפאה, וקרא להם ללחוץ על נתניהו.

 

 

פלד הגיע לבירת גוש עציון כדי להרצות, אך הופתע למצוא פחות מעשרה משתתפים. "איך זה יכול להיות שיש כאן כל כך מעט אנשים", השתומם השר. סגן ראש המועצה באפרת, יהושע אדלר, התנדב להסביר. "50 אחוז מהתושבים הצביעו כאן ליכוד, אבל הבעיה היא שאין כאן שום בנייה. הליכוד בגד בתושבים. הוא לא מאפשר אפילו התחלות בנייה. יש פה הקפאה כבר תשע שנים".

 

פלד, שנוהג להתחבר לאגף הימני בליכוד כשעל הפרק נושאים כמו הקפאת הבנייה בהתנחלויות או המשא ומתן עם הפלסטינים, הפתיע אפילו את הנוכחים בעצותיו. לדבריו, "הטעות שלכם היא שאתם כת הזמן תוקפים את אהוד ברק". נוכחים בפגישה אמרו כי פלד הציע להם להפעיל לחץ על נתניהו. פלד הבטיח לאנשי גוש עציון להעלות את טענותיהם בישיבת סיעת הליכוד הקרובה.

 

לאחרונה מתח גם שר התשתיות, עוזי לנדאו, ביקורת חריפה על ראש הממשלה.

בשיחה עם ynet הוא האשים את נתניהו בניהול המדינה באמצעות דחיית החלטות, ובאחריות למשבר במשק החשמל ובמשק המים. יו"ר ישראל ביתנו, השר אביגדור ליברמן, תקף השבוע גם הוא את ראשי הליכוד, וכינה את יו"ר הכנסת ושרים בכירים "מתקרנפים", בעקבות התנגדותם להקמת ועדת חקירה פרלמנטרית לארגוני השמאל.

 

בתוך כך, גורמים ביהודה ושומרון ובגוש עציון ציינו כי מספר הביקורים של שרים וחברי כנסת מהליכוד באזורים אלה עלה לאחרונה. "ייתכן שהם מריחים בחירות, ומתחילים להתכונן", אמרו גורמים פוליטיים. "הם באים לבקר, לדבר עם תושבים, ולהראות נוכחות. זה בדרך כלל קורה כשפוליטיקאים מתחילים להתכונן לפריימריז או לבחירות". פלד מסר בתגובה, כי "אמרתי להם שברק זה לא הכתובת, אתם לא צריכים לתקוף את ברק. אם אתם רוצים, אתם צריכים לפנות לראש הממשלה".

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
השר פלד. מצא כתובת
צילום: עופר עמרם
מומלצים