שתף קטע נבחר

נאום רה"מ: כתבת אל-ג'זירה נדרשה להסיר חזייה

צוות ערוץ הטלוויזיה הערבי נטש את הרמת הכוסית השנתית של ראש הממשלה ותא הכתבים הזרים. גם עיתונאים טורקים טענו כי הושפלו. השב"כ: העיתונאיות סירבו להיבדק על פי הנהלים

סערה באירוע הרמת הכוסית השנתית של ראש הממשלה, בנימין נתניהו, ותא הכתבים הזרים, אמש (יום ג') בירושלים: כתבת אל-ג'זירה בישראל נדרשה על-ידי אנשי השב"כ להסיר את חזייתה במהלך הבידוק הביטחוני. בשל סירובה, היא לא נכנסה בסופו של דבר לאירוע.

 

 

כתבים נוספים, בהם כתבים מטורקיה, התלוננו גם הם כי מאבטחי השב"כ ערכו עליהם בדיקות קפדניות ביותר, ולמעשה, השפילו אותם.

 

בעקבות דרישת המאבטחים, פנתה הכתבת למנהל לשכת העיתונות הממשלתית, אורן הלמן, שארגן את האירוע, והודיעה לו כי בשל דרישות השב"כ, החליט הצוות לא להשתתף באירוע. הטורקים נכנסו בסופו של דבר לאירוע, אולם הצוות של אל ג'זירה עזב את המקום.

 

הלמן מסר בתגובה כי "באירוע שקיימנו הקפדנו על כניסה נוחה ומהירה של הכתבים הזרים, כולל הודעה מראש על שעת הכניסה. אם היו תקלות, צר לי מאוד, אולם הדבר נמצא באחריות השב"כ".

 

משירות הביטחון הכללי נמסר, כי "כל המוזמנים לאירוע נבדקו בהתאם לנוהלי הבידוק הביטחוני המקובלים באירוע מסוג זה. שלוש העיתונאיות סירבו להיבדק על פי הנהלים ובחרו שלא להשתתף באירוע".

 

את נאומו באירוע ניצל ראש הממשלה נתניהו כדי להפנות את הזרקור לטהרן. "השנה הייתה שנת ויקיליקס, שחשף את שלוש הדאגות הגדולות של רוב הממשלות בעולם: הבעיה הראשונה היא איראן, הבעיה השנייה היא איראן, והבעיה השלישית היא איראן", אמר נתניהו.

 

ראש הממשלה אמר עוד: "שנת 2009 הייתה שנה בה איראן היתה ללא מסכה. זו מגמה שנמשכה ב-2010. אנשים רואים את הטבע הברוטאלי של המשטר הזה. הם נתפסו על חם בונים מתקן סודי גרעיני. אמרתי בעבר שצריך אלטרנטיבה צבאית. ב-2003 כשהאיראנים חשבו שיש כזו מצד ארה"ב, הם הפסיקו זמנית. גם היום אני חושב אותו דבר". על התהליך המדיני אמר: "צריך הרבה חוצפה כדי לומר שהישראלים לא רוצים בשלום".

 

Read this article in English


פורסם לראשונה 11/01/2011 23:26

 

לפנייה לכתב/ת
נתניהו מול הכתבים הזרים
צילום: רויטרס
מומלצים