שתף קטע נבחר

ש"ס נגד רה"מ: כמו אילם. היה עליו לעזוב עם ישי

אחרי שמנהיגם הרוחני ביקש מנתניהו גיבוי ליו"ר, חברי הכנסת של ש"ס תקפו את התנהלות רה"מ: "מה זה השקט שכפה על עצמו?"

במה שנראה כמו מתקפה מתואמת, המשיכו היום (ד') חברי הכנסת של ש"ס להשתלח בראש הממשלה, בנימין נתניהו, מעל דוכן הנואמים במשכן. על רקע חילוקי הדעות בין שר הפנים ויו"ר ש"ס, אלי ישי, לראש הממשלה בעניין האחריות ותקצוב מערך הכיבוי, דרש ח"כ נסים זאב מנתניהו לגבות את ישי.

 

 

"במשך חודש ימים ויותר נמשכת עלילת הדם ונמשכות ההתקפות הבלתי פוסקות על שר הפנים. ואיפה ראש הממשלה? הוא נוהג כאילם שלא פותח את פיו. איפה ראש הממשלה? מה זה השקט הזה שכפה על עצמו?", הטיח בזעם. מוקדם יותר היה זה מנהיגה הרוחני של התנועה, הרב עובדיה יוסף, שקרא לראש הממשלה לגבות את ישי.

 

ח"כ דוד אזולאי, מקורבו של שר הפנים, תקף את נתניהו בעקבות סילוקו המביך של ישי מהטקס להרוגי אסון הכרמל. "הייתי מצפה שראש הממשלה ינהג בטקס בבית אורן כמנהג הרבנים הראשיים, וילווה את השר שלו החוצה מהטקס, בו ביזו השר ישי, וגרמו לו לצאת. אין מה לעשות. זה ראש הממשלה".

 

לדבריו, "אלי ישי עשה מעשה של קידוש השם, כשהחליט לספוג עלבונות ולשתוק, כי לא כל אחד יודע ברגעים כאלה, לעשות כדבר הזה". הוא התייחס גם לדרישה להקמת ועדת חקירה, שהשמיע דני רוזן, בן זוגה של תנ"צ אהובה תומר שנספתה באסון, במהלך המהומה בבית אורן: "הוא האחרון שירוויח מכך שתהיה ועדת חקירה".

 

בש"ס חשים בימים האחרונים תסכול נוכח חוסר הגיבוי מצד נתניהו.

בפגישה שקיים עם ראש לשכתו של נתניהו, נתן אשל, מחה הרב עובדיה יוסף על חוסר הגיבוי מצד ראש הממשלה כלפי שר הפנים בנוגע לאחריותו המניסטריאלית למחדלי אסון הכרמל.

 

אשל נפגש עם הרב יוסף ביחידות בעניין אישי, אך שיחתם גלשה גם לנושאים הפוליטיים הבוערים. "בכל ביתי נאמן הוא", אמר מנהיג ש"ס על יו"ר המפלגה ישי, "הוא עשה המון בשריפה ולא יכל לעשות יותר. צריך לגבות אותו". הרב ביקש מראש לשכת ראש הממשלה באופן מפורש שיעביר את המסר גם לנתניהו.

 

בשבוע שעבר, אחרי שהצוגה תוכנית ראש הממשלה להעביר 350 מיליון שקל למערך הכיבוי ולהתנות את רוב הסכום ברפורמה, ישי התרעם. הוא דרש בהצעה משלו בכתב להעביר 700 מיליון למערך הכיבוי בלבד - ולא לכלל שירותי החירום - ולא להתנות זאת בדבר. "עדיף לקבל היום החלטה נכונה או להקים קודם ועדת חקירה ממלכתית", טען.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נתניהו. יעד למתקפות
צילום: שלום בר טל
ישי. הח"כים יוצאים להגנתו
צילום: גיל יוחנן
מומלצים