שתף קטע נבחר

צה"ל הרס בתי בדואים סמוך לחברון: 3 נעצרו

אל הכפר דקקה הגיעו דחפורים של הצבא, שהרסו בתי מגורים וכיתת לימוד. בצה"ל הדגישו כי בנייתם נעשתה ללא היתר וכי במקביל, נהרסו מבנים לא חוקיים גם בהתנחלות סמוכה

דחפורים של צה"ל הרסו היום (ד') 17 מבנים שהקימו בדואים בכפר דקקה שבאזור חברון, כך מסרו גורמים פלסטינים רשמיים. לפי הדיווח, פרט לאחד המבנים ששימש כיתת לימודים, היו היתר בתי המגורים של 300 תושבי המקום.

 

 

בצבא טענו כי נהרסו 13 בתים בלבד, שהיו "מבנים ארעיים שהוקמו לאחרונה ללא היתר". בהודעת דובר צה"ל נמסר כי המהלך יצא לדרך לאחר שכל ההליכים המשפטיים בנושא הושלמו, וציינו כי נוסף על כך, נהרסו גם חמישה מבנים בהתנחלות סמוכה.


תושב הכפר דקקה שליד חברון. נותר ללא קורת גג (צילום: AFP)

 

ראש מועצת הכפר סיפר כי במהלך ניסיונות תושבי המקום להתעמת עם אנשי כוחות הביטחון כדי למנוע את ההריסה, נעצרו שלושה מאנשיו. אחד מביניהם הוא מורה שלימד בכיתה שנהרסה, שלדברי ראש המועצה ניסה להציל את הציוד שם.

 

בסוף החודש שעבר אמר הממונה על תיאום הסיוע ההומניטרי בשטחים מטעם האו"ם, מקסוול גיילרד, כי במהלך 2010 חלה עלייה של 45 אחוזים בהריסות הבתים על-ידי ישראל.

 

"הריסת הבית והעובדה ש-13 תושביו לא שוכנו מחדש מעלה דאגה חמורה באשר למחויבות ישראל לחוק הבינלאומי", כתב גיילרד בהודעה שפרסם. "לפעולות הללו יש השפעה סוציאלית וכלכלית חמורה על רווחת חייהם של הפלסטינים והן מגדילות את התלות שלהם בסיוע הומניטרי. עמדת האו"ם היא שממשלת ישראל חייבת לבצע צעד מיידי לחדול מהרס וגירוש בגדה המערבית, כולל במזרח ירושלים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
קול זעקה. תושבת הכפר הבדואי שנהרס
צילום: AFP
מומלצים