שתף קטע נבחר

חרדי חשוד שהתעלל בחסידים: "כמו אנטישמי"

במשטרה חושדים כי בחודשים האחרונים, נפלו עשרות חסידים מאלעד קורבן לתקיפות אלימות ומשפילות מצד צעיר חרדי, שיחד עם חברו הקטין ביקש לנקום על הטרדת אחותו. מעצרו של הבגיר, בן 20, הוארך בשלושה ימים

במשטרה נחרדו כשהתלונות על מקרי התעללות בחרדים חסידים באלעד הלכו והתרבו בחודשים האחרונים. בין היתר, סיפרו המתלוננים כי אלמונים התנפלו עליהם ומשכו בזקנם, הטיחו את גופם בקרקע והשליכו מראשיהם את כובע השטריימל שלהם. אבל כשהתבררה זהות האחראים לאירועים ש"הזכירו מעשים של אנטישמים", כפי שתיארו זאת במשטרה, רק התעצם הזעזוע.

 

 

שני צעירים בני 20 ו-17, חרדים תושבי אלעד, נעצרו בחשד לשרשרת מעשי ההתעללות. הבגיר מביניהם, אברהם בסון, הכחיש בחלק מהמקרים את המיוחס לו, אך ביתר הודה כי עשה זאת כנקמה על כך שטענתו, הותקפה אחותו על-ידי חסידים. מעצרו הוארך בשלושה ימים.

 

תחילת הפרשה בחודשים האחרונים, כשכאמור הצטברו במשטרה תלונות מצד חרדים המתגוררים בקהילה החסידית הסגורה שבעיר אלעד. דפוס הפעולה שתיארו היה דומה: שני חשודים ארבו להם כשיצאו מבית המדרש או מבית הכנסת, ואז התנפלו עליה, הכו אותם ונהגו בהם באכזריות.

 

בכל הפעם, סיפרו המתלוננים כי הבחינו שתוקפיהם הם חרדים, אך עם זאת היו סמוכים ובטוחים כי אלה אינם נמנים על הקהילה החסידית. בעקבות התלונות נפתחה חקירה, שנתקלה בקשיים לנוכח אי-רצונם של חלק מהתלוננים לשתף פעולה עם המשטרה, מתוך רצון לשמר את חייהם בקהילה סגורה ולא לעשות דבר בניגוד להוראות הרבנים.

 

במשטרה אמרו כי בחודשים האחרונים, נפלו קורבן למעשיהם של בסון וחברו הנער עשרות נערים חרדים, שהותקפו קשות והושפלו, באופן המזכיר מאוד התנהגות של אנטישמים כלפי יהודים בעלי סממנים דתיים.

 

בזכות התיאורים שמסרו חלק מהמתלוננים, הצליחו החוקרים להתחקות אחר בסון וחברו. בסון הובא אתמול לדיון בהארכת מעצרו בבית משפט השלום בפתח-תקווה, שם טען סנגורו כי במשטרה מתקשים לפענח את מלוא פרטי הפרשה ולכן מנסים להטיל על כתפיו של מרשו את האחריות המלאה עליהם. הוא אף דרש שלא להותירו במעצר עד שכל המתלוננים יגישו תלונה מסודרת בגין התקיפות.

 

עם זאת, קבעה השופטת ניצה מימון-שעשוע להאריך את מעצרו של בסון בשלושה ימים. היא נימקה זאת בכך שיש חשד סביר הקושר אותו למעשים המיוחסים לו, וכן שכאמור הוא עצמו קשר עצמו לחלק מהם.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אילוסטרציה
צילום: דודי ועקנין
מומלצים