שתף קטע נבחר

תושבי יש"ע פתחו בסידרת צעדי מחאה

הורים לתלמידים ביש"ע משביתים היום את הלימודים ביישובי גב ההר בשטחים, כדי לשלוח את הילדים להפגנה מול משרד ראש הממשלה

תושבי יש"ע פתחו הבוקר בסידרת צעדי מחאה: תושבי אלון מורה צעדו לכיוון איתמר שם התכנסו ללימוד תורה. אחר כך עלו התושבים להפגנה גדולה בירושלים וכאלף איש, תושבי בית אל, הפגינו מול בית ראש הממשלה בירושלים. תושבי בית אל גם הקימו היום מאחז בצומת הטי. ההפגנות נערכות במסגרת יום אירועים של הפגנות גדולות של תושבי השטחים במחאה על מדיניות הממשלה.
ראש הממשלה לשעבר, בנימין נתניהו, אומר היום כי מה שברק הציע כבר על השולחן הוא מצב שאין בו תוחלת למדינה. "אחרי הבחירות זה לא שאנחנו נמשיך מאותה הנקודה של ברק, זה בטל. צריך להבין שאוסלו מת", אמר נתניהו באוהל שובתי הרעב בירושלים, שהוקם על ידי תושבי קדומים, במחאה על הוויתורים בירושלים.
מאות תלמידים מקדומים, בית אל ויישובי גב ההר שובתים היום (חמישי) מלימודים לאחר שמועצת יש"ע החליטה על הוצאתם לפעולות מחאה בירושלים.
פעולות דומות של מועצת יש"ע עוררו בעבר תגובות נזעמות מצד מנכ"ל משרד החינוך, שלומית עמיחי, שתבעה בשיחות עם ראשי הרשויות ומנהלי מחלקות החינוך להימנע מהוצאת תלמידים בשעות הלימודים לפעילות פוליטית.
הפעם החליטו ראשי יש"ע ליזום את הפעילויות בעידוד וביוזמת ההורים, כך שמשרד החינוך נותר חסר יכולת לאכוף את חוזר המנכ"ל, האוסר על פעילות פוליטית בשעות הלימודים.
דוברת משרד החינוך, רבקה שרגא, מסרה בתגובה להחלטת מועצת יש"ע, כי "הנהלת המשרד הביעה בעבר התנגדות להוצאת תלמידים לצרכים פוליטיים על חשבון הלימודים".
"מנכ"לית המשרד אף שוחחה עם ראשי יש"ע וביקשה מהם לא להשתמש בתלמידים כנשק פוליטי. הפעם בחרו אנשי יש"ע להשתמש בהורים כיוזמי הפעילות, כך שמשרד החינוך למעשה נותר חסר יכולת לאכוף אתה הוראות שלו בעניין על ההורים", דברי שרגא.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גילי כהן מגן
נערות בהפגנה מול משרד רה"מ (ארכיון)
צילום: גילי כהן מגן
מומלצים