שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  מינוי גלנט יעוכב? הפרקליטות: ממצאים חדשים
  יכול להיות שפרשת הקרקעות בכל זאת תשפיע על מינוי הרמטכ"ל הבא. הפרקליטות הודיעה לבג"ץ שמבקר המדינה העביר לה ממצאים מבדיקתו, ובה פרטים שלא היו מוכרים. גורמים משפטיים ל-ynet: זה עשוי לעכב את המינוי

  האם בג"ץ יעכב את מינוי האלוף יואב גלנט לרמטכ"ל? פרקליטות המדינה הודיעה הערב (יום ב') לבג"ץ, כי בחומר שהועבר אליה ממשרד מבקר המדינה בפרשת הקרקעות של גלנט, יש נתונים לכאורה שלא היו בפני הגורמים שעסקו בנושא עד כה - לרבות הגורמים במשרד היועץ המשפטי לממשלה ובפרקליטות המדינה. בימים הקרובים יזומן גלנט להעיד בפני המבקר או למסור תצהניר בכתב.

   

   

  לפני שבוע הורו השופטים ליועץ המשפטי לממשלה, עו"ד יהודה וינשטיין, לפרט אילו צעדים ננקטו לתיקון הטעות, באשר לשטח בגודל של 350 מ"ר שהתווסף

   לנחלתו של גלנט ביישוב עמיקם, על חשבון שטח ציבורי. בנוסף דרשו השופטים לקבל את לוח הזמנים לביצוע התיקון.

   

  במכתב, עליו חתומה עו"ד עינב גולומב, סגנית בכירה לפרקליט המדינה, נכתב כי לאחר הדיון הקודם בעתירה הודיע משרד מבקר המדינה לפרקליטות, כי יש בידיו ממצאים מבדיקה שהוא עורך בעניין טענות שהועלו כלפי האלוף גלנט בנושא שימוש במקרקעין וכי הוא מוכן להעבירם, אם יתבקש לעשות כן.

   

  ביום ראשון, כך על-פי המכתב, העביר משרד מבקר המדינה לפרקליטות המדינה לבקשתה תמצית של ממצאים שעלו במהלך הבדיקה שנעשתה. "מדובר בבדיקה שטרם הושלמה והיא מצויה עדיין בשלבי עבודה, ובפרט, הנתונים שנחקרו טרם הועברו להתייחסות הגורמים הנוגעים בדבר לקבלת התייחסותם".

   

  עוד צוין במכתב לבג"ץ כי "בחומר שהועבר לפרקליטות המדינה מטעם משרד המבקר, יש נתונים לכאוריים שלא היו בפני הגורמים שעסקו בנושא עד כה, לרבות הגורמים במשרד היועץ המשפטי לממשלה ובפרקליטות המדינה". בשל כך פנה

   היועץ המשפטי לממשלה למבקר המדינה, וביקש ממנו לזרז את השלמת הליך הבדיקה שמקיים משרדו, ולהשלים במועד קרוב ככל הניתן את הביקורת בנושא הרלוונטי לעתירה.

   

  לבסוף הודיעה הפרקליטות כי וינשטיין מבקש להגיש לבית המשפט הודעה מעדכנת לגבי הבדיקה  עד ל-1 בפברואר, טרם כניסתו של גלנט לתפקיד הרמטכ"ל ב-14 בפברואר. גורמים משפטיים אמרו ל-ynet כי ייתכן שנושא זה עשוי לעכב את מינויו של גלנט לתפקיד הרמטכ"ל.

   

  Read this article in English

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  גלנט. בג"ץ יעכב?
  צילום: אליעד לוי
  הבית בעמיקם
  צילום: עידו ארז
  מומלצים