שתף קטע נבחר

מזכ"ל הליגה הערבית: תוניסיה - אזהרה לכולנו

עמרו מוסא סבור שהתנאים שהובילו להפיכה בתוניסיה קיימים במדינות נוספות. "הנפש הערבית שבורה בגלל העוני והאבטלה", אמר המזכ"ל והזהיר: "המהפכה בתוניסיה לא רחוקה מאיתנו"

מזכ"ל הליגה הערבית הפציר היום (ד') במנהיגי האזור להפנים את לקחי ההפיכה בתוניסיה. עמרו מוסא אמר כי המצב הכלכלי הרע והזעם ברחוב הם שהובילו לאירוע הדרמטי - שעלול להתרחש במדינות אחרות.

 

 

בכינוס הליגה הערבית בשארם א-שייח עלה הנושא הבוער על הדחת נשיא תוניסיה, זין עבאדין בן-עלי. "הנפש הערבית שבורה בגלל העוני, האבטלה והמיתון הכללי", אמר המזכ"ל מוסא והציע לקדם "רנסנס ערבי" שירומם את רוחם של תושבי האזור וימנע מהם לתעל את תסכולם כלפי השלטונות בארצותיהם. "המהפכה בתוניסיה לא רחוקה מאיתנו".


"הנפש הערבית שבורה". מוסא (מימין) בכינוס בשארם (צילום: רויטרס)

 

מסמך שגיבשו מדינות ערב בכינוס ושהגיע לידי סוכנות הידיעות AP מגלה כי ראשי המדינות החליטו ליצור פרויקט ענק שיעודד את כלכלות האזור. לפי המסמך, הפרויקט שעלותו נאמדת בשני מיליארד דולר יתחייב "לספק הזדמנויות עבודה לצעירים ערבים כדי להעניק את הכוח לקחת חלק פעיל בחברות שלהם".

 

לפי המסמך, סעודיה וכוויית התחייבו לספק חצי מיליארד דולר כל אחת לפרויקט. מאז ההפיכה בתוניסיה החלו מדינות נוספות להתחייב אף הן לספק מימון

לתוכנית. תאמר אל-אני, בכיר בליגה הערבית, אמר שרק אתמול התקבלו התחייבות למימון מ-11 מדינות בסך כולל של 298 מיליון דולר.

 

לדבריו, הקרן החדשה תיכנס לפעילות בתוך שבועות ספורים ובתוך שנתיים תהפוך לבנק שיספק הלוואות לצעירים בעולם הערבי המעוניינים להקים עסקים קטנים. "הקרן תעודד עסקים עם הון התחלתי שינוע בין 20 ל-50 אלף דולרים", אמר אל-אני ל-AP והוסיף כי תושבים במדינות העניות ביותר - כמו סודן ותימן - יקבלו עדיפות ראשונה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
למען יראו ויראו. בן עלי
צילום :AP
מומלצים