שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  פשלה במסדר זיהוי: שוחרר מבריח חצי טון סם

  רק לאחר שהוגש כתב אישום נגד גבר שהבריח כחצי טון מריחואנה ממצרים, התברר שהשוטרים ראו את תמונתו בתחנה, לפני שזיהו אותו במסדר. האישום בוטל

  הפנים שמאחורי הפאדיחה: גבר שהואשם שהכניס לארץ לא פחות מ-590 קילוגרם מריחואנה, שוחרר לחופשי - בגלל מחדל של אנשי מג"ב והמשטרה. פרקליטות מחוז דרום נאלצה אתמול (יום ד') לחזור בה מכתב האישום שהוגש נגד עיאש אבו הבירה, כיוון שהשוטרים שזיהו את הנאשם במסדר זיהוי - ראו את תמונתו בלוח המודעות ביחידתם.

   

   

  לפני כחצי שנה זיהה כוח של מג"ב ערבה שלושה חשודים בהברחת סמים, בגבול ישראל מצרים. הלוחמים קראו להם לעצור, ומשלא נענו לקריאתם ירו לעברם. אחד המבריחים נהרג, ושני החשודים האחרים נפצעו ופונו לבית החולים. אחד החשודים ברח מבית החולים ונעצר רק

   כעבור כשבועיים. כתב אישום חמור הוגש נגד אבו הבירה והחשוד האחר לבית המשפט המחוזי בבאר שבע. אבל, כך מסתבר, אחד הנאשמים יצליח לחמוק ממאסר.

   

  עורכי דינם של הנאשמים, עו"ד יוסי לין ועידו פורת, טענו כי נפלו פגמים בניהול מסדר הזיהוי של אבו הבירה. חמישה שוטרים טענו במסדר זיהוי, כי הם מזהים את הנאשם כמי שהשתתף בייבוא הסמים ונמלט מבית החולים. אלא שעורכי הדין טענו כי המסדר נערך ללא נוכחות סנגור וכי ייתכן שהשוטרים העבירו ביניהם מידע לגבי התמונות הרלוונטיות. בנוסף הם טענו כי המסדר לא צולם על פי הנהלים.

   

  הפרקליטות ביקשה מהמשטרה השלמות חקירה, על מנת להחליט לגבי המשך ההליכים נגד הנאשם. אתמול הודיע נציג הפרקליטות כי הם חוזרים בהם מכתב האישום. השופטת טלי חיימוביץ ביטלה את כתב האישום נגד אבו הבירה והורתה לשחררו ממעצר.

   

  מעדויות שוטרי המג"ב עולה, כי הם ראו את תמונתו של הנאשם בלוח המודעות ביחידה שלהם, ורק לאחר מכן הלכו למסדר הזיהוי. בינתיים, ההליכים נגד הנאשם השני ממשיכים להתנהל.

   

  עו"ד פורת - שייצג את הנאשם שכתב האישום נגדו בוטל, אמר: "לצערי רק לאחר מספר רב של פניות, מונה בתיק הזה קצין משטרה חיצוני לתחנה שחקרה, ובסופו של דבר הסתבר שכל הטענות שלנו על מחדלים משטרתיים ועל הסתרת ראיות נמצאו כצודקות. לא בכדי, כתב אישום חמור מאוד, בגינו צפוי היה מרשי לעונש מאסר ארוך וממושך - בוטל".

   

  מהמשטרה נמסר כי "החלטת בית המשפט טרם הועברה לידינו על ידי הפרקליטות. לכשתתקבל ניתן יהיה להתייחס לנושא לגופו של עניין".

   

  מדוברות מחוז דרום של מג"ב, שביצע את החקירה, נמסר כי "הלוחמים פעלו בצורה ראויה. מסדר הזיהוי לא נערך על ידי מג"ב אלא על-ידי המשטרה. תמונות של מבוקשים נמצאים כדבר שבשגרה ביחידות המבצעיות של מג"ב".

   

  מפרקליטות מחוז דרום נמסר: "כמנהגה, מחויבת הפרקליטות לבדוק את מצב הראיות בתיק בכל שלב ושלב של ניהול התיק. כך עשינו גם במקרה זה ומשהסתבר לפרקליטות כי אפשר שקיים ספק סביר להוכחת אשמתו של הנאשם וכי קיימים קשיים של ממש בראיות, חזרה בה הפרקליטות מכתב האישום".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  אחד המבריחים נהרג. גבול מצרים
  צילום: רויטרס
  עו"ד עידו פורת. מחדלים משטרתיים
  צילום: הרצל יוסף
  עו"ד יוסי לין. נפלו פגמים
  מומלצים