שתף קטע נבחר

תלמידה התלוננה: מורה הטריד אותי בפייסבוק

מורה באחד התיכונים בשפלה הועבר מתפקידו בעקבות תלונה במשטרה. גורם בעירייה: "כל התכתבות של מורה עם תלמידה בנושאים לא לימודיים בפייסבוק פסולה"

מה קורה אחרי הצלצול האחרון של היום? הקשר בין המורים לתלמידים הופך בעייתי יותר כשהרשתות החברתיות נכנסות לתמונה. מקרה אחד שכזה מאחד מבתי הספר התיכוניים בשפלה הגיע עד לתלונה במשטרה - והעברתו של המורה מתפקידו.

 

ל-ynet נודע כי הוריה של תלמידה הגישו השבוע תלונה במשטרת השפלה על כך שהמורה הטריד את בתם בפייסבוק, באמצעות אמירות פוגעניות. בעקבות כך הוחלט גם במשרד החינוך לבדוק את הנושא. הדברים המדויקים טרם התבררו.

 

ככל הידוע, בשבוע שעבר הנערה חשה פגועה מהתבטאויותיו של המורה כפי שהופיעו בפייסבוק. היא הראתה את התכתובת להוריה שהחליטו בשיתוף מחלקת הרווחה בעירייה לפנות מיד למשטרה. בשל גילה הצעיר של התלמידה התלונה הועברה לטיפול חוקרי ילדים.

 

במקביל, התקבל דיווח על המקרה גם אצל הממונה על המשמעת במשרד החינוך שהחליט שהורה בשלב הראשוני להעביר את המורה מתפקידו ולהפריד הפרדה מוחלטת בינו לבין שכבת התלמידים בגילה של המתלוננת - עד לבירור הנושא.

 

"בדיקת האירוע על ידי המשטרה ומשרד החינוך נמצאת עדיין בשלב ראשוני בלבד וכלל לא ברור אם אכן הייתה הטרדה ומה מהותה, אמר גורם המעורה בפרטי המקרה. עם זאת, הדגיש, "עד שהעניין ייבדק לעומקו הוחלט להעביר את המורה לתפקיד אחר ולמנוע קרבה בינו לבין התלמידה".

 

לדברי גורם בכיר בעירייה, "מבלי להתייחס לתכנים,

 כל התכתבות של מורה עם תלמידה בנושאים לא לימודיים בפייסבוק היא פסולה, לא ראויה ואסור שתקרה".

 

ממשרד החינוך נמסר ש"הוגשה תלונה במשטרה. במקביל הנושא הועבר לטיפול הממונה על המשמעת במשרד החינוך".  לפי משטרת השפלה, "התיק נמצא בשלב זה בחקירת ילדים ורק בסיום החקירה נבחן את המשך הטיפול".

 

מאגף לשירותים חברתיים בעירייה נמסר: "מתוך הנתונים שהובאו לידיעת העו"ס בשירות חוק הנוער ולפי חובת הדיווח, הועבר דיווח למשטרת ישראל. התהליך נעשה בהתייעצות עם גורמים מקצועיים והפיקוח של משרד הרווחה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים