שתף קטע נבחר

מהנעשה במולטיספירה: מפלגת העבודה בפירוק, וגם תוניסיה

אחי, אתה ראש עיריית תל אביב וגנבו לך את האופניים? תתכונן שיצחקו עליך. תותח, אתה פורש מהעבודה ומקים סיעה חדשה? קח בחשבון שילגלגו עליך. גיבור, אתה סטיב ג'ובס ולקחת חופשת מחלה? תתכונן שיתעלמו ממך. כל מה שקרה במולטיספירה

כמו כולם, גם המולטיספירה שמחה לאידה של העבודה, מפלגה קטנה שסיעתה בת 13 הח"כים היתה חברה בקואליציה, שאהוד ברק וחבריו התפרקו ממנה לסיעה העצמאית "עצמאות". בסמוך ליום הזכרון האחרון לרצח יצחק רבין ביקשה ח"כ עינת וילף, לימים אחת מהפורשים, להסיר את תמונת רבין מבית המפלגה ולהחליפה בתמונה של בן גוריון. עם הפרישה, נועה רוטמן, נכדתו של רבין, כתבה בפייסבוק: "היו שלום. ותודה על הדגים. אגב, עינת וילף, את התמונה של רבין, את לוקחת או לא? מה נסגר?"

 

ליאור פרידמן: "הצעת חוק: לא יקראו למפלגה בשם של סטקייה. או בכל שם שאפשר להוסיף לפניו את המילה 'מפגש'".

 

אביעד שמיר: "יש עכשיו בכנסת ארבע מפלגות ימין, שלוש מפלגות שמאל, שתי מפלגות מרכז, שתי מפלגות חרדיות ושתי מפלגות ערביות. השורש פ.ל.ג. מעולם לא נראה מתאים יותר".

 

נועה אנג'ל: "המפלגה נסחפה שמאלה? הרימו אלינו טלפון, יש לנו ניסיון רב בהזזת דברים ימינה. #מפלגה חדשה ברוח מאפ"י" (מה זה מאפ"י? תזכורת).

 

יואב אברמוביץ': "ברוסיה הסובייטית, מפלגה מפרקת אותך!"

 

דורון שרם: "חברות וחברים, יש לי הודעה דרמטית: גם אני פורש מהעבודה. עכשיו שבע בערב ואני כאן מהבוקר, הגיע הזמן ללכת הביתה".

 

ועוד דורון שרם: "מספידי מפלגת העבודה, אפשר להירגע: זו לא התפרקות, מדובר בסך הכל בבריחת שתן".

 

עמוד הפייסבוק "סיעת העצמאות – הדף הרשמי", שהוקם בחופזה תוך פחות מיום והיה הדבר המוחשי היחיד שאפשר להיאחז בו בסיעת העצמאות, שימש כליא ברק למיטב הסטטוסים הלעגניים, שהתרכזו בתגובות לסטטוס הראשון מבין השניים היחידים שפורסמו בעמוד, שבישר "ברוכים הבאים לדף הסיעה החדשה - סיעת העצמאות".

 

"עכשיו רק נותר לגלות אם הדף הזה הוא בדיחה טובה (מתחזה) או בדיחה רעה (הדבר האמיתי)", כתב ריקרדו מגון. מפעיל העמוד השיב לו: "דף הסיעה הרשמי". מגון הקשה: "זה בדיוק מה שמתחזה היה אומר, לא?". המפעיל: "נכון, אבל גם דף רשמי אומר ואמר לך זאת כאן". ומגון סיכם: "שוכנעתי. מי שמדבר טאוטולוגית חייב להיות קשור באיזושהי צורה לאהוד ברק".

 

בדוברות המבולבלת של הסיעה ניסו להתיר את הקשר הגורדי הזה עם סכין חמאה, כשטענו כי העמוד הרשמי הוא דווקא העמוד "סיעת העצמאות", שבראשו תמונות חברי הסיעה. אולם המולטיספירה אמרה את דברה: נכון למועד הכתיבה, לעמוד הרשמי יש 46 חברים, בעוד לעמוד "סיעת העצמאות – הדף הרשמי" יש 524 חברים. אם כי, כפי שכתב רועי רוטמן באחת התגובות הראשונות לסטטוס, "הסיעה קיימת יום שלם, ורק 30 אנשים עשו לה 'לייק', מתוכם, כמו שנראה מהשרשור הזה ומההיכרות שלי עם חלק מהאנשים, לפחות תשעה עשו את זה כדי שיוכלו לצחוק עליכם. זה אומר שיש 21 אנשים שהם מצביעים פוטנציאליים. זה נראה שאפילו פרופילים של בחורות בביקיני עם 3,500 חברים לא מוכנים לעשות לייק לאהוד ברק. שלא לדבר על האנשים שעובדים במשרדי היח"צ שהוא שכר. האמת? זה מעודד". יואב ליפשיץ חידד: "עצמאות היא מפלגת ההיפסטרים. כולם כאן עשו לייק רק בקטע אירוני ומודע לעצמו". ושמעון טהר סיכם: "אף מומחה מדיה חברתית לא יציל את הגוויות הפוליטיות הללו".

  

ובינתיים, במפלגת העבודה. הסטטוס האחרון בעמוד הפייסבוק של המפלגה אומר: "הגענו ל-156 חברים בתוך שבוע!

הפוטנציאל הוא בסביבות 3000-4000 איש המחוברים בפייסבוק ואוהדים את מפלגת העבודה. לכן - נשמח מאוד אם תלחצו על כפתור SHARE ותשתפו את העמוד בפרופיל שלכם!". הסטטוס פורסם ב-1 באוקטובר. עכשיו יש לעמוד 316 חברים.

 

אגב, בזמן שהמולטיספירה העברית דחקקה להנאתה, סלים אממו, פעיל תוניסאי בעד חופש אינטרנט ונגד צנזורה, דיווח בטוויטר על ביקור המשטרה בביתו, נעצר, הצליח להפעיל את הטלפון הסלולרי ולעדכן את מיקומו במעצר באמצעות שירות Google Latitude, עדכן בטוויטר על שחרורו מהמעצר, עדכן כי קיבל את ההצעה לשמש שר בממשלת המעבר של תוניסיה של אחרי ההפיכה, והתווכח עם פעילים שיצאו נגד החלטתו להצטרף לממשלה, שאחד מהם כינה "שיתוף פעולה עם רוצחים". אממו השיב בטוויטר: "זו ממשלה זמנית לארגן בחירות. אני כאן לצפות ולדווח ולהיות חלק מההחלטות.

 

האופניים של חולדאי

ראש ממשלת תל אביב, רון חולדאי, ירד אל העם: "גנבו לי את האופניים מהעירייה : (", כתב בטוויטר. גילי פארן כתב לו: "אחי, כתבו עליך בוואינט. אתה מפורסם".

 

רבים ניצלו את התלונה לביקורת נגד ראש העיר והעירייה או סתם לדאחקות. יונתן גרוסמן תהה: "אז חוזרים הביתה ברכבת התחתית הערב?" גיל רובינשטיין עקץ: "אוהדי הפועל אושיסקין: גנבת לנו את האולם, עכשיו אנחנו פיטים". מאיר קוטליאר: "גנבו לי כסף מהבנק. אה, לא. זה דו"ח חנייה". רובי זובי: "גנבו לי את העו"ש מהארנונה". דניאל קפוצ'ינו: "יכול להיות שחנית בלי תו אזורי נכון, ופשוט גררו לך". אודין שדמי: "השערה: מדובר במישהו שנמאס לו שגונבים לו, ורצה שהמלחמה בגנבים תיהפך לאישית". דריה לאבסקי: "מי גונב אופניי כושר? :-P". גם הבלוג הנהדר "פוסטרים ודברי מתיקה" התייחס לתלונה עם קומיקס-חידה.

 


 

 

סטיב ג'ובס יוצא לחופשה

סטיב ג'ובס יצא שוב לחופשת מחלה, אחרי שנדמה היה שהתגבר על הסרטן. אם הוא ימשיך ככה, דיווחנו בטוויטר של ynet מחשבים, בסוף ייגמרו לו ימי המחלה וינכו לו את זה מהמשכורת, שגם ככה עומדת על דולר בודד. המחלה הדאיגה גם את המולטיספירה.

 

ArikD: "כשסטיב ג'ובס חולה הוא לוקח אייקמול".

 

דורון הכתום: "סטיב ג'ובס חולה שוב? לא ידעתי שהוא היה מת".

 

עומר ניניו: "העבודה מתפרקת, סטיב ג'ובס שוב חולה ויש טריילר ל"צעקה 4"... איזה חרא יום".

 

גיל פרוינד: "ברק עזב, מלימיליאן עזב, ג'ובס עזב #coincidence?"

 

Ray-V: "גם סטיב ג'ובס עזב את מפלגת העבודה? #למהלאמעדכניםאותי"

 

דור צח: "שמועות: סטיב ג'ובס יוציא לחופשת המחלה שלו גרסה עם מצלמה".

 

המשכה של המולטיספירה בדרכים אחרות

המולטיספירה מתעדכנת במהלך השבוע גם בבלוג, פייסבוק ובטוויטר. מוזמנים לבקר.

 

כתבתם או קראתם פוסט/סטטוס/ציוץ ששווה לשתף? ספרו לנו בטופס או באימייל multi@kenans.net. יש לכם תמונות למולטיספירה? מלאו את האישור ושלחו אותן לפי ההוראות בטופס הזה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אז מה, רכבת תחתית?
צילום: באדיבות עיריית תל אביב
מומלצים