שתף קטע נבחר

צילום: נתי הרניק, לע"מ

פרס נפרד מסוניה ועזב את הבית: "עצוב מאוד"

הנשיא יצא בפנים חתומות מהבניין, אחרי שעות שבהן שהה בדירה עם בני משפחתו. אנשי בית הנשיא: "נזכור אותה באהבה"

נשיא המדינה, שמעון פרס, עזב הערב (יום ה') את הדירה בתל-אביב, לאחר שהסתגר בה במשך שעות ארוכות יחד עם בני משפחתו, בעקבות מותה של אשתו האהובה סוניה. פרס יצא בפנים חתומות מהבניין, ומקורביו אמרו כי הוא מתקשה להתמודד עם האובדן. "הוא נראה עצוב מאוד, מכונס בעצמו, ובקושי דיבר", אמרו.


פרס בצאתו מהבית, הערב (צילום: דנה קופל)

 

 

מבית הנשיא נמסר כי הלוויתה של סוניה פרס תתקיים מחר ב-11:00 בבית העלמין בכפר הנוער בן שמן. "המשפחה תשב שבעה בבית ברמת אביב, ברחוב אופנהיימר 12, החל מהשעה 10:00 בבוקר, לקבלת מכרים ובני משפחה קרובים".

 

"נזכור אותה באהבה", מסרו אנשי בית הנשיא, "על מנת להקל על המשפחה ובשל סידורי הביטחון הכבדים, יקבל נשיא המדינה מנחמים גם במשכן הנשיא בין השעות 16:00-20:00". חתנה של פרס, פרופ' רפי ולדן, מסר את ההודעה הרשמית על מותה: "בצער רב אנו נפרדים מהנפלאה באדם, סוניה פרס, שמתה הבוקר מות נשיקה במיטתה".

 

צילום: משה מילנר,לע

 

 

פרס הלכה לעולמה בגיל 87, וככל הנראה לקתה בדום לב בעת שישנה במיטתה.

איש לא ידע על כך במשך שעות, עד שנכדהּ הבחין כי לא אספה את העיתון שהונח בפתח דלתה ונכנס לדירה יחד עם מאבטח. רופא מד"א שהגיע למקום קבע את מותה. הבשורה הקשה הכתה את הנשיא בתהדמה, והוא מיהר להגיע למקום ונפרד מרעייתו בנשיקה.

 

פרס נולדה בשם סוניה גלמן בפולין ב-1923. היא עלתה ארצה עם משפחתה ב-1927, ואביה שימש נגר ומורה לנגרות בכפר הנוער בן-שמן. באותו המקום, שבו גם תיטמן מחר, הכירה את בעלה לעתיד - שמעון פרסקי (פרס), שלמד בשנתון שמעליה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
סוניה פרס
צילום: הרמן חנניה, לע"מ
האמבולנס מתחת לבית
צילום: מתי אלמליח
מומלצים