שתף קטע נבחר
צילום: אלבטרוס

ששינסקי: "לוביסטים הפריעו להפרדת הרשויות"

"כאשר עשרה לוביסטים יושבים בוועדת הכנסת ליד שני חברי כנסת, יש כאן מה שמפריע לעבודה התקינה של הפרדת הרשויות". אמר ששינסקי בראיון לערוץ הכנסת. "כשעומדים בפני לחצים כאלה, כאן זה מתקשר בשאלה של הון-שלטון"

פרופ' איתן ששינסקי, שעמד בראש הוועדה לבחינת המיסוי של הרווחים מגז ונפט, יוצא היום (א') נגד עבודת הלוביסטים שהפריעה לפעילותה של הוועדה, שמסקנותיה אושרו היום בממשלה.

 

  • הצטרפו לעמוד של ynet בפייסבוק

 

"כאשר עשרה לוביסטים יושבים בוועדת הכנסת ליד שני חברי כנסת, יש כאן מה שמפריע לעבודה התקינה של הפרדת הרשויות". אמר פרופ' ששינסקי בראיון לערוץ הכנסת. "אפשר לסמוך על חברי הכנסת, אבל כשהם עומדים בפני לחצים כאלה, כאן זה מתקשר בשאלה של הון-שלטון".

 

מוקדם יותר אישרה הממשלה את מסקנות ועדת ששינסקי ברוב של 21 תומכים מול 5 מתנגדים. למסקנות הוועדה התנגדו כל שרי סיעת ישראל ביתנו. 3 שרים נעדרו מההצבעה בשל חשש לניגוד אינטרסים: משה כחלון, יעקב מרגי ויוסי פלד.

 

מסקנות ועדת ששינסקי קובעות כי יש להטיל על רווחי הגז והנפט היטל מיוחד בגובה של 20%-50% מהרווחים, לאחר שירשמו חברות הקידוח הכנסות של 150%-230% מההשקעה הראשונית וזאת בנוסף לתמלוגים הקיימים, בגובה של 12.5% מההכנסות.

 

בנוסף קבעה הוועדה כי יש לבטל את הטבת המס הקרויה "ניכוי אזילה", שבה הגז והנפט שנמכר מנוכה מהערכת השווי של המאגר.  

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
איתן ששינסקי
צילום: עוז מרון
מומלצים