שתף קטע נבחר

שיירת ה-100 יצאה לדרך: "דלק אינו מוצר יוקרה"

הנהגים יצאו ממחלף גלילות לירושלים. בדרכם הם מתכוונים לחסום כביש, למשך זמן המזכיר את מחירי הדלק - 7 דקות ו-27 שניות. יו"ר האופוזיציה לבני נפגשה עם הנהגים, לפני שיצאו לדרך ואמרה: "דלק זה לא מוצר יוקרה - זה מוצר בסיסי"

המחאה נגד העלאת מחירי הדלק עולה לירושלים: כ-100 נהגים יצאו הבוקר (יום ב') ממתחם הסינמה סיטי בצומת גלילות, ומשם הם נסעו בשיירה למשרד האוצר בירושלים, כדי למחות על מחירי הדלק. המארגנים איימו שהנהגים יחסמו מספר כבישים. חלק מהנהגים צפרו בדרכם לבירה וכך גם נהגים אחרים שהזדהו עמם. ynet העביר את המחאה בשידור חי.

 

 

בין היתר הגיעו לצומת גלילות יו"ר האופוזיציה ציפי לבני וח"כ יואל חסון מקדימה. כמו כן הגיעו נהגי מוניות ומשאיות ונציגי ארגוני נכים. על השלטים נתלו שלטים עליהם נכתב "מס על הדלק זה 'מסחרא'", "המאבק יוצא לדלק", "ממשלה מתודלקת", ועוד. אזרחים מכל רחבי הארץ עשו דרכם למקום המפגש.

 

ח"כ לבני תקפה את החלטת הממשלה, להעלות את מחירי הדלק. "ביבי דיבר הרבה על הצורך בהורדת מסים. אי אפשר לפעול בכפל לשון ולפעול הפוך. הם צריכים לשלם על מים, שעולים בערך כמו מוצר יוקרה. דלק, מים, דיור - אלו לא מוצרי יוקרה, זה דבר בסיסי ובמצב בו אנשים אוכלים או שותים את החסכונות שלהם - זה לא מצב תקין וזו אחריות של הממשלה. מדובר במס פשוט מיותר". לבני, שסירבה להתייחס להדלפות מרשת אל-ג'זירה על המשא ומתן עם הפלסטינים, אמרה כי הממשלה צריכה לשמוע את צפצוף המכוניות.

 

שיירת כלי הרכב אמורה לנסוע דרך מחלף הסירה, מחלף שבעת הכוכבים לכיוון איילון דרום ומשם לכביש מספר 1. בדרכם לירושלים מתכוונים המפגינים לחסום כביש למשך 7 דקות ו-27 שניות, בדיוק כמו תעריף הדלק בתדלוק במחיר מלא - 7 שקלים ו-27 אגורות. בהמשך צפויים הנהגים לערוך הפגנה מול משרד האוצר בירושלים. בהפגנה יישאו דברים חברי מטה המאבק, ראשי ארגונים, חברי כנסת מהאופוזיציה וגם הקואליציה.

 

"מאבק למען עתיד ישראל"

אביב עזוז, שהגיע ממטולה יחד עם ילדיו נועם בת ה-9 ושגיא בן ה-7, אמר ל-ynet: "זה גם שיעור באזרחות טובה עבור הילדים, אבל עבורנו בצפון זה מאבק אמיתי של החיים. בצפון כל נסיעה היא של קילומטרים רבים, נמאס לנו שזה עולה לנו כל כך הרבה כסף". הוא גם הפנה אצבע מאשימה לראש הממשלה: "מי שאומר לנו לנסוע ברכבת שלא עובדת - לא שילם מעולם על דלק. אנחנו מממנים לו את הדלק מהכיס שלנו".

 

מורן שדה, אם לשניים, תושבת אורנית, סיפרה לynet, תוך שהיא מרססת כתובות על השלטים כי מבחינתה, "זה מאבק למען עתיד מדינת ישראל. אנחנו כולנו צריכים להצטרף לעם ישראל במאבק הזה. צאו מהאדישות! כולנו נפגעים מזה! אי אפשר לתת למנהיגים להמשיך בהעלאת המחירים הזאת".

 

המחאה עצמה, שהחלה בתחילת החודש, צברה תאוצה בשבועות האחרונים ב"פייסבוק". בתחילת החודש יצאו עשרות נהגים למסע מחאה דומה - ממחלף גלילות

 לירושלים. על כלי הרכב הודבקו שלטים עם הכיתוב: "המאבק יוצא לדלק" וגם "מס על דלק זה מסחרא". נהגי משאיות שהצטרפו למסע המחאה נשאו דגלי ישראל.

 

לפני כשבועיים נפגשו בשפיים בכירים ממשק ההובלה, ההסעים, המוניות ומורים לנהיגה. בכנס הוחלט להקים מטה משותף לנהגים. יו"ר מועצת המובילים וההסעים, גבי בן-הרוש, איים: "כל ממשלת ישראל לא מתפקדת. נכנסים לנו לכיסים ואנחנו משלמים על כך יום יום. כשנצא למאבק לא נהיה חלביים. אם יש אש בעיניים נצא ונרים את המדינה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נהגים לפני היציאה לירושלים
צילום: אביאל מגנזי
צילום: אסי כהן
לבני עם הנהגים
צילום: אסי כהן
מומלצים