שתף קטע נבחר

מחאת הנהגים על מחירי הדלק: "די לדפוק אותנו"

מסע המחאה נגד התייקרות הדלק הגיע מגלילות לירושלים, שם הפגינו עשרות מול משרד האוצר ושרקו במשרוקיות. יו"ר ארגון הנכים: "נכים והורים לילדים נכים מוותרים על טיפולים הכרחיים לשיקום בשל עליית המחירים"

"נמאס מהמס", קראו עשרות מפגינים נגד התייקרות הדלק ההולכים ומאמירים, לאחר שסיימו את מסע המחאה שלהם מצומת גלילות למשרד האוצר. הם שרקו במשרוקיות, הניפו שלטים והבטיחו שיצליחו להוריד את מחיר הדלק לפחות מ-5 שקלים לליטר.

 

 

בזה אחר זה נשאו דברים מובילי המאבק. זאב גראואר, תושב מגדל העמק בן 32 ואב לילדים, שפתח את גל המחאה וגלגל אותו ברשתות החברתיות: "האוצר הופך אותנו לעניים יותר, כל אזרח חמישי כאן עני. העלייה של מחירי הדלק רק גורמת לנו לנזק, העלייה מובילה גם להעלאה ישירה במחירי מוצרי בסיס אחרים".

 

לדבריו, "הטענות כי בצעד הזה ניסע פחות במכונית הפרטיות ויותר בתחבורה הציבורית הן דמגוגיה זולה. איך יסבירו זאת נבחרי הציבור לנכה להרכב הוא רגליו? מה תאמרו לאדם בסופרמרקט שמוצרי הבסיס אותם הוא רוכש התייקרו בעקבות מחירי ההובלה? אנחנו לא שונים מאזרחי בוליביה, צרפת או תוניסיה. על כל אזרחי מדינת ישראל להתאגד כנגד המהלך. תנו לחיות בכבוד, די לדפוק אותנו, די לעשוק אותנו. את המאבק התחלנו ונסיים כאזרחים בהצלחה".

 

המפגינים התאכזבו מכך ש-20 נהגי המוניות, שהגיעו לצומת גלילות, לא התמידו עד ירושלים, למרות שהם נפגעים מאוד מההתייקרות. חבר הכנסת נחמן שי, שיצא אל המפגינים, קרא לשילוב ידיים במטרה לפעול יחד להורדת המס על הדלק. במהלך ההפגנה, סקרו הנוכחים את היסטוריית עליית מחירי הדלק, את אחוזי המס הנגזרים ממחירי הדלק ואת מחירי הדלק ברחבי העולם. 

 

יו"ר ארגון אהב"ה (ארגון הנכים בישראל), אבנר עורקבי, תיאר את המצב הקשה בקרב אוכלוסיית הנכים: "הרבה נכים והורים לילדים נכים מוותרים על טיפולים הכרחיים לשיקום בשל עליית המחירים. מדובר כאן בחיינו". 

 

גם ירון אמיר, עורך דין במקצועו, הצטרף למחאה: "אמנם אין כאן אלפים אך כך מתחילים מאבקים. אנחנו נגיע לכאן גם בפעם הבאה, עד אשר יחזירו לנו את האפשרות למלא טנק דלק מלא". במהלך הנאומים הסתובבו הנוכחים לעבר משרדי האוצר וקראו: "יובל שטייניץ, אנחנו פונים אלייך להצטרף אלינו על מנת שנוכל להוריד את מחירי הדלק באופן מידי".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מסע המחאה נגד התייקרות הדלק
צילום: אביאל מגנזי
מומלצים