שתף קטע נבחר

ניצלו מחוליית הרוצחים: "אפשר להפסיק לפחד"

בפברואר אשתקד נדקרו צעיר וצעירה בשכונה בבית-שמש, במה שבמשטרה סברו תחילה כי היה אירוע פלילי. מעצר רוצחיה של כריסטין לוקן הביא לפיענוח התקיפה שלהם גם כן. "כבר הפסקתי להאמין שיתפסו אותם. עכשיו אפשר להירגע", סיפר הקורבן

את כריסטין לוקן איש כבר לא יחזיר, גם נטע בלאט-שורק שילמה בחייה, אבל לפחות שני צעירים שהיו קרובים להפוך גם הם לקורבנות של החוליה הפלסטינית שביצעה מעשי רצח ושוד באזור ירושלים, יכולים היום (ד') לנשום לרווחה. "אני שמחה מאוד שתפסו אותם, עכשיו אני רגועה ויכולה להפסיק לפחד", סיפרה צעירה שניצלה מניסיון רצח שביצע חבר החוליה בפברואר אשתקד. "כבר הפסקתי להאמין שיתפסו אותם", אמר חברהּ, טרג'ה טגניה בן ה-18, שנפצע גם הוא בתקיפה.

 

חוליית רוצחים בהרי ירושלים - הכתבות האחרונות:

 

השניים הותקפו בחורף של השנה שעברה כשטיילו בשכונת מגוריהם בבית-שמש. חבר החוליה הפלסטינית התנפל עליהם, דקר את הצעירה בבטנה, ופצע אותה באורח קשה. היא אושפזה בבית החולים למשך שבועיים, ואחר-כך נשארה בביתה חודשיים נוספים כדי להשתקם. טרג'ה נדקר בבטנו, והוגדר גם כן בתחילה כפצוע קשה. הוא עדיין סובל מכאבים.

 

"חשבתי שאני הולכת למות, והתחלתי לצעוק", נזכרת היום הצעירה, שעלתה מאתיופיה לפני חמש שנים, ולומדת כעת באולפנה במרכז. "אנשים ששמעו אותי הגישו לנו עזרה. זה היה מפחיד". כשקיבלה אתמול את הבשורה מהמשטרה שהתוקף שלה וחבריו נעצרו, הוקל לה: "במשך השנה האחרונה פחדתי שהתוקף יחזור, אבל עכשיו אני כבר לא מפחדת".

 

הבוקר הותר לפרסום דבר מעצרם של שמונה מחברי החוליה, שלפי המשטרה הייתה אחראית לרצח לוקן ולניסיון לרצוח את חברתה, מדריכת הטיולים קיי סוזן ווילסון, בחודש שעבר בהרי ירושלים. כמה  מהם גם רצחו את בלאט-שורק, שגופתה נמצאה בשנה שעברה סמוך למנזר בית ג'מאל.

 

אמא יכולה לישון בשקט

ל-13 חברי החוליה מיוחסים 21 פשעים שונים שבוצעו בשנים 1997-2010, בהם שני מקרי רצח, שני ניסיונות לרצח, שבעה מעשי שוד ושבע פריצות לבתים. נגד ארבעה מהם כבר הוגשו כתבי אישום. במשטרה מעריכים כי בתחילה בוצעו המעשים על רקע פלילי, אך בהמשך הם התאפיינו גם בגוון לאומני, בין היתר על רקע חיסול פעיל חמאס, מחמוד אל-מבחוח, בדובאי.


זירת הדקירה בשנה שעברה. "התפיסה מביאה הקלה" (צילום: גיל יוחנן)

 

טגניה עלה לארץ מאתיופיה לפני ארבע שנים, והוא לומד היום בפנימייה דתית באזור חדרה. את יום התקיפה הוא אינו יכול

לשכוח: "זה היה יום קר מאוד, וטיילתי עם חברה בשכונה שלנו בבית שמש. אדם שהיה מכוסה כולו, ושגם פניו היו מוסתרים, התקרב אלינו. חשבתי שזה בגלל הקור, אבל אז הוא התנפל עלינו ודקר אותנו". בשעות שאחרי האירוע העריכו במשטרה כי הוא בוצע על רקע פלילי.

 

"אני שמח שתפסו אותם, זה גורם לי הקלה", סיפר בצהריים טגניה. "מאז שנדקתי ההורים דאגו לי מאוד, ועכשיו הם יכולים להירגע". הוא הודה כי האמין כבר שהתוקף לא יבוא על עונשו: "לא האמנתי אף פעם שיקרה לי דבר כזה, ואחר כך כבר הפסקתי להאמין שיתפסו אותם. התייאשתי, כי חלפה כבר שנה". עכשיו, הוא יכול להסתובב קצת יותר רגוע.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
כריסטין לוגן. נרצחה בהרים
צילום רפרודוקציה
נטע בלאט-שורק. לקח זמן להבין שמדובר ברצח
באדיבות עיתון "גפן"
מומלצים