שתף קטע נבחר

חשד ל"תג מחיר" בשומרון: טרקטור פלסטיני הוצת

במקום נמצאו כתובות כמו "תג מחיר בת עין", רמז לצווי הריסה למבנים בהתנחלות. גורם מהמתנחלים אישר: "תגובה לגיטימית"

פלסטינים בכפר עוריף שבשומרון דיווחו כי טרקטור השייך להם הוצת בכפר בלילה שבין שני לשלישי. בסמוך לטרקטור נמצאו כתובות גרפיטי כמו "תג מחיר בת עין", "תג מחיר 11" ו"הנקמה לערבים". גורם בהתיישבות אישר היום (ד') כי מדובר בפעולת נקם.

 

בימים האחרונים חילקו פקחי המינהל האזרחי צווי הריסה לכמה מבנים בהתנחלות בת עין שבגזרת גוש עציון, וייתכן שבשל כך יצאו מתנחלים לפעולת "תג מחיר" בכפר, שמדרום להתנחלות יצהר. משטרת איו"ש הגיעה למקום ההצתה, ופתחה בחקירה.


כתובות על קיר בסמוך למקום הצתת הטרקטור (צילום: ארגון "בצלם")

 

עבד אל פתאח סבאח, אחיו של בעל הטרקטור שנשרף, סיפר ל-ynet כי בסביבות השעה 03:00 בלילה שמעה אשת אחיו נביחות של כלבים. "היא פתחה את החלון, והריחה גומי שרוף. היא הזעיקה שכן שראה את הצמיג של הטרקטור עולה באש, והצליח לכבות את השריפה עם מים".

 

לדברי סבאח, אחרי שהשכן כיבה את הדליקה הוא גילה שני בקבוקים ריקים עם ריח של דלק. אחד מהם היה על הטרקטור, והשני - בתוך המנוע. "התקשרנו למפקדת התיאום והקישור, והם שלחו מיד כוחות צבא. בסריקה שהם ערכו התגלו על הקירות בבתים ובבית הספר בכפר הכתובות 'תג מחיר 11' ו'הנקמה לערבים'". סבאח טען כי אין זו הפעם הראשונה שמכוניות בכפר נשרפות.


אחת הכתובות. ערבות הדדית בין גובי המחיר? (צילום: ארגון "בצלם")

 

גורם בהתיישבות אישר כי מדובר בפעולת "תג מחיר", וטען כי מדובר ב"תגובה לגיטימית", כלשונו. לא פעם בעבר פעלו

מתנחלים שביקשו לבצע פעולות "תג מחיר" דווקא באזורים מרוחקים ממקום היישוב שלהם, כדי להקשות על כוחות הביטחון לתפוס אותם. עם זאת, לא מן הנמנע שמתנחלים מאזור הכפר הם שביצעו את המעשה, כחלק מ"ערבות הדדית" בין מתנחלים מאזורים שונים.

 

דוברת ארגון "בצלם", שרית מיכאלי, דחקה במשטרה למצות את החקירה במהירות. "הפעם מדובר בפעולת 'תג מחיר' שנכשלה, אבל אם המשטרה לא תנקוט אמצעים כדי לאתר את האחראים לה, הפעולה הבאה עלולה להצליח".

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"תג מחיר בת עין". כתובת במקום ההצתה
צילום: "בצלם"
מומלצים